Haber

13 İstanbul ilçe başkanı DEVA Partisi’nden istifa etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bazı DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla görüşmesinin ardından 13 DEVA il başkanı partisinden istifa etti.

İSTİFALARIN PERDE ARKASINDA NELER OLDU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonu DEVA Partisi’nden 13 ilçe başkanıyla bir araya geldi. CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül aracılığıyla yapılacağı öğrenilen toplantıda Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi, Esenyurt, Bağcılar, Esenler, Fatih, Sancaktepe, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Sultanbeyli, Beylikdüzü ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu 13 ilçe başkanıyla bir araya geldi. Silivri. Toplantı fikri DEVA Partisi ilçe başkanlarının talebi üzerine ortaya çıktı.

ALİ BABACAN İLE SON DAKİKA ‘NİŞAN’ DETAYI

DEVA Partisi yetkilileri, görüşme teklifinin 10 ilçe başkanı tarafından Kılıçdaroğlu’na iletildiğini, Kılıçdaroğlu’nun olumlu yanıt verdiğini açıkladı. Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu ile görüşen 10 ilçe başkanı, geçtiğimiz günlerde Ankara’da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüştü. Ancak Babacan’ın “Nişan partisine gitmem gerekiyor” diyerek toplantıdan ayrıldığı iddia edildi.

Ankara’da yapılan toplantıların ardından “beklenen muhatabı bulamadıklarını ve doğru adım atılmadığını” düşünen ilçe başkanları, partiye geçiş için toplu çalışma başlattı. DEVA seçmenine en yakın partinin CHP olduğu düşüncesiyle Kılıçdaroğlu ile görüşme istendi. Talebe dönüşün olumlu olması üzerine toplantı gerçekleşti.

GÖRÜŞMEYE KATILANLAR ADAY OLMAYANLAR

Kılıçdaroğlu ile görüşmeye giden ilçe teşkilatında 14 Mayıs seçimlerinde İstanbul’da milletvekili adayı olmak isteyen ancak genel merkez tarafından aday gösterilmeyen çok sayıda kişinin bulunduğunun altı çizildi.

TOPLANTI İSTANBUL’DA YAPILDI

DEVA Partisi’nden CHP’ye katılacak 13 ilçe başkanının toplantısı İstanbul’un Esenyurt ilçesinde gerçekleşti. İnşaat çalışması DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahirman’ın ofisinde gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu