Haber

Abdurrahim Albayrak kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Abdurrahim Albayrak’ın hayatı!

Abdurrahim Albayrak kimdir? Spor gündeminin öne çıkan isimlerinden birisi olsan Abdurrahim Albayrak hakkında Abdurrahim Albayrak kimdir merak ediliyor. Pekala, Abdurrahim Albayrak kim? Abdurrahim Albayrak nereli, yaşı kaç? İşte, Abdurrahim Albayrak aslen nereli,Abdürrahim Albayrak kimdir karşılığı haberimizde…

ABDURRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Abdurrahim Albayrak 13 Haziran 1954, Rize doğumlu Türk iş insanı ve spor yöneticisidir. Altur Turizm’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Almanya’ya birinci gidenlerden olan babası onu yanında götürmedi. Babası birkaç yıl sonra Türkiye’ye döndü ve bir dükkân açtı, ancak işler iyi gitmeyince Almanya’ya tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Giderken yanında oğlunu da götürdü.

Almanya’nın Frankfurt kentinde babasının yanında inşaatlarda çalıştı. Daha sonra askerliğini yapmak için tekrar Türkiye’ye döndü. Askerliği bitince Almanya’da biriktirdiği parayla bir minibüs aldı ve memleketi Rize’de minibüs sürücülüğü yapmaya başladı. Daha sonra akrabalarının baskısıyla İstanbul’a taşındı. İstanbul’da, Habibler Köyü’ne yerleşti ve Edirnekapı-Habibler çizgisinde minibüs sürücülüğü yapmaya başladı. İşleri uygun gitti ve vakit içinde babasının gönderdiği parayla ikinci minibüsünü aldı. Daha sonra üçüncü, dördüncü derken birden o sınırdaki en fazla minibüse sahip kişi unvanını kazandı. Daha sonra bu minibüs filosu Altur Turizm şirketinin temelini oluşturdu. Halihazırda 15.000 araçlık bir filonun sahibidir.

9047 nolu Galatasaray Spor Kulübü üyesi oldu. Abdurrahim Albayrak; 1992-1993 ve 1993-1994 periyotlarında Altyapı Başkanlığı, 2001-2002, 2011-2012, 2012-2013 devirlerinde Galatasaray Futbol Şube Sorumluluğu ve 2014 periyodunda de 8 ay boyunca 2. Lider ve Futbol Şube Sorumluluğu ile idarede yer almıştır. Kısa müddette topluluğun ve taraftarın sevdiği isim haline geldi. Bilhassa maç esnasındaki çok heyecanı ile dikkat çekti. 2011-2013 yılları ortası Ünal Aysal’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptı. 2013 yılında Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk gibi isimlerle Aysal’ın yeni idare listesinde yer almayan Albayrak, 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığındaki idare şurasına tekrar seçildi. Albayrak yeni idare ile birlikte “Başkan yardımcılığı” misyonunu üstlendi. 2 Haziran 2015’te görevinden istifa etti. 21 Ocak 2018’de yapılan Galatasaray Fevkalâde Genel Şurasında dışarıdan Mustafa Cengiz idaresini desteklemiş ve Cengiz’in seçilmesiyle Sportif AŞ Başkan Vekili olmuştur. 26 Mayıs 2018’de yapılan Galatasaray Olağan Genel Heyetinde tekrar başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz’in listesinde yönetime gelmiş ve Galatasaray SK 2. Başkanlığı’na getirilmiştir.

Galatasaray SK idaresinde bulunduğu 7 farklı dönemin 5 döneminde Galatasaray dönemi şampiyon olarak tamamlamıştır.

2018-2021 periyodunda Galatasaray SK 2. Başkanlığı vazifesini yürüttü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu