Haber

Adana’da 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında alkollü sürücüye dava açıldı

Adana’da otomobiliyle çarpıştığı araçta 2 kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan alkollü sürücü hakkında “birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. bilinçli ihmal yoluyla”.

Merkez Beyazevler İlçesi’ndeki Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 11 Ağustos’ta meydana gelen trafik kazasında MG (51) ve S.İ’nin (45) ölümüyle ilgili tutuklanan sürücü SB hakkında soruşturma yürütüldü. Devlet Bahçeli Bulvarı üzerindeki Çukurova ilçesi tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, SB’nin kullandığı otomobilin, aynı istikamette seyreden MG’nin kullandığı otomobile arkadan çarptığı belirtildi.

Kazada aynı araçta yolcu olan MG ile S.İ’nin hayatını kaybettiğinin belirtildiği iddianamede, sürücünün birden fazla kural ihlali yaptığı ve araçta 2.03 promil alkol bulundurduğu belirtildi. olayın zamanı.

Trafik bilirkişi raporunun da yer aldığı iddianamede, sanık SB için “kasten taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Tutuklu sanık SB, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu