Yaşam

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, filmin vizyona girmemesi için yasal işlem başlattıklarını açıkladı.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, filmin vizyona girmemesi için yasal işlem başlattıklarını açıkladı.

DurakMedya’da yer alan habere göre, Ahmet Kaya’nın filminin vizyona girmeden kaldırılması için yasal işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, bunu sanatçılara ve sinemaseverlere hakaret olarak yorumladı. Gülten Kaya Hayaloğlu, “24 yıl önce aramızdan ayrılan ve iradesini temsil ettiğimiz sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddia edilen ve bizlerin bu ticari projeye hiçbir zaman destek vermediğimizi kamuoyunun dikkatine sunarız. “Film” demekten utandığımız, sanatçının kendisine ve tüm hayranlarına saygısızlık olarak gördüğümüz bu durumu, sanatçının sesine veya sesine yer vermeyen bu “kurmaca” aldatmacaya karşı hayranlarını dikkatli olmaları konusunda uyarmak isteriz. eserlerinden herhangi biri veya hayatı hakkında kesin bir bilgi vermemektedir.

Sanatçının itibarını ve değerlerini göz ardı ederek sadece onun adı üzerinden maddi kazanç elde etmeye çalışmak; Ahmet Kaya’yı zorla vahşi bir piyasa çarkına ve ‘biyografik film’ çılgınlığına dahil etmek isteyen, fikirlerinden, duygularından, eserlerinden, sevgililerinden, ailesinden, çocuklarından ve ideallerinden uzaklaşan bu insanları tanıyın.

“ARAMA MOTORLARINDAN ALINAN YANLIŞ BİLGİLERDEN SENARYOLAR ÜRETEBİLECEK KADAR AMATÖRLER”

Sevgili Ahmet Kaya sevenler ve dinleyiciler; Sizlere “Ahmet Kaya Filmi” diye tanıtılan bu ticari istismar araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya’nın kısa hayatının ağır ve dokunaklı hikâyesini barbarca araçsallaştıranlar, çöken mesleklerini Ahmet Kaya adıyla yeniden inşa etmeye çalışan kurnaz tüccarlardır. Gerçek ve temel kaygılardan uzak, arama motorlarından elde edilen bilgi kırıntılarından senaryolar üretecek kadar amatör olan ve sinema alanını giderek bayağılaştıran bu tüccarlar ve meslekleri modası geçmişken, Hayatın bütünüyle anlatılması ve izleyiciye o şekilde aktarılması mutlaka yapılacak, gerçek bir Ahmet Kaya sineması mutlaka yapılacak ve bu haber de gerçekleşecek. “Bunu yine sizlerle ilk paylaşan biz olacağız” dedi.

DİĞER SİNEMAYA DA DAVA AÇTI

Sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, geçtiğimiz yıllarda Ahmet Kaya’nın canına kıyan yönetmen Gani Rüzgar Şavata’ya dava açtı. Kaya hiçbir projeye izin vermeyeceklerini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu