Ekonomi

AK Parti’den DSP’ye “seçim iş birliği” daveti

Yıldırım ve Çelik, DSP Genel Merkezi’nde Aksakal’ı ziyaret etti.

Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin bölgesindeki egemenliğinin ve güçlü yapısının devam etmesi ile emperyal hedeflerin çatışması olacağını söyledi.

Aksakal’a sıcak ev sahipliği için teşekkür eden Yıldırım, “Bu seçimlerde birlikte yürüyebileceğimizi düşündük ve bu önerimizi Demokratik Sol Parti’ye de gönderdik Sayın Başkan. Bunları değerlendirip ona göre hareket edeceğiz. Özetle durum budur.” ziyaretimizin amacı.” söz konusu.

Aksakal ise Yıldırım ve Çelik’in 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

14 Mayıs’ın Türkiye’nin yeniden inşası için bir vesile olacağına değinen Aksakal, “Yıldırım ve Çelik, DSP’nin 38 yıllık siyasi tarihi ve devlet yönetimindeki tecrübesini 3 kez Türkiye’ye aktarması konusundaki görüşlerini bizlerle paylaştı. TBMM yeni dönemde.” dedi.

“DSP elinden geleni yapacaktır”

DSP’nin Türk devletlerinin ve Türk milletinin yanında olmaya devam edeceğini ifade eden Aksakal, “Demokratik Sol Parti, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda sonuçlanması, devlet düzeninin istikrarının bozulmaması için elinden geleni yapacaktır. Türkiye’de bir siyasi maceraya yabancı güçlerin düzenlemeleriyle izin verilmediğini. Bu pahalıya mal oluyor. TBMM’de yer alarak teklife katkıda bulunmak istediğimizi paylaştık.” ifadeleri kullandı.

Başkanlık divanını bugün saat 14.00’te toplantıya çağırdıklarını ifade eden Aksakal, “Hem konuğumuzun dünkü ziyaretini hem de bugünkü ziyaretin kapsamını divan başkanlığında görüşerek bizi kabul etmeleri halinde bir ziyaret yapmayı planlıyoruz. Misafirler.” bilgileri verdi.

Aksakal, bugün AK Parti Genel Merkezini ziyaret ederek görüşlerini kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu