Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.328 liradan işlem görüyor.

Dün altının ons fiyatına paralel fiyat kazanan altının gram fiyatı yüzde 0,9 artışla günü 1.323 liradan tamamladı.

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 10,20 prestijiyle önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 1.328 lirada süreci görüyor. Bire bir dakikada çeyrek altın 2 bin 180 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 810 liradan satılıyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ayki toplantısında faiz artırmayabileceğine dair beklentilerin güçlenmesi ve ABD’deki borç limiti krizinin aşılmasıyla küresel piyasaların olumlu seyrettiğini belirterek, bugün yatırımcıların odak noktasının istihdam olduğuna dikkat çekti. ABD’de açıklanacak rapor verileri.

ABD’de yıllık fiyat artışı geriledi

Analistler, ABD’de özel sektör istihdamının Mayıs ayında 278 bin kişi artarak piyasa beklentilerini aştığını belirtirken, söz konusu dönemde yıllık ücret artışı yüzde 6,7’den yüzde 6,5’e geriledi.

Fed yetkililerinin sözlü yönlendirmesinde analistler, Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker’ın faiz oranlarını sabit tutabilecek noktaya yakın olduğunu ve faiz oranlarını artırmaya devam etmek zorunda olmadıklarını belirtti. getirilmiş.

Bu gelişmelerle birlikte altının ons fiyatı yükselişini dördüncü güne taşıdı ve şu sıralar 1.978 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, bugün finans sektörü dışındaki şirketlerin döviz varlıklarının ve yurt dışında ABD istihdam raporu verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak 1.970 ve 1.960 doların takviye, 1.990 ve 2.000 doların ise direnç konumunda olduğunu belirtti. altının ons fiyatındaki konumu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu