Ekonomi

Analistler, Ethereum ETF’leri için neler bekliyor?

DeFiance Capital’in kurucusu Arthur Cheong, spot Ethereum ETF’lerinin ticareti hayata geçmeden önce Ethereum’un yükselişe geçeceğini söyledi.

Arthur Cheong, spot Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ticareti başlamadan önce Ethereum’un (ETH) 4.500 dolara ulaşacağını öngörüyor. Bu iyimser bakış açısı, spot ETH ETF’lerinin piyasa üzerindeki potansiyel etkisi konusunda kripto topluluğunda artan beklentilerle destekleniyor.

WuBlockchain tarafından Çin kripto topluluğu içinde yapılan bir anket, Ethereum’un yükseliş potansiyeline olan güçlü inancı ortaya koyuyor. Ankete katılanların %58’i, ETH’in bu piyasa döngüsü sırasında 10.000 dolar veya üzerine çıkabileceğinden emin olduklarını belirtiyor. Bu duygu, Ethereum’un gelecekteki performansına yönelik yaygın iyimserliğin ve yüksek beklentilerin altını çiziyor.

Ethereum şu anda yaklaşık 3.940 dolardan işlem görüyor ve spot ETH ETF’leri yatırımcılar arasında büyük ilgi uyandırmış durumda. Bu ETF’lerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması, önemli kurumsal yatırımları çekebilecek ve ETH’in fiyatını daha da artırabilecek önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

Arthur Cheong’un öngörüsü, yakın vadede Ethereum için güçlü bir potansiyel gören diğer piyasa analistlerinin görüşleriyle de örtüşüyor. Spot ETH ETF’lerinin beklenen onayı ve ardından ticarete başlaması, Ethereum’un fiyatını olumlu yönde etkileyebilecek likiditeyi ve kurumsal katılımı artırması bekleniyor.

Daha geniş kripto para piyasası, özellikle bu yılın başlarında spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından artan ilgi ve girişlere tanık oldu. Bu durum, Ethereum ETF’leri etrafında benzer bir coşku için zemin hazırladı ve mevcut yükseliş hissine katkıda bulundu.

Yeni haftaya yükseliş eğilimi ile başlayan Ethereum, son 24 saatte yüzde 4’e yakın bir yükseliş yaşadı. Özellikle 4.000 dolar seviyesinin geçilmesi ile beraber yükselişlerin daha da güçlenebileceğini söylemek mümkün.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu