Haber

Bakan Göktaş: ASDEP ekipleri 11,1 milyon vatandaşa ulaştı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ailenin her hizmetin merkezinde olduğunu vurguladı.

Kısa adı ASDEP olan Aile Sosyal Destek Programı hakkında bilgi vererek değerlendirmelerde bulunan Bakan Göktaş, “Engellilerimize, çocuklarımıza ve yaşlılarımıza mümkünse kendi aile ortamında destek vererek başlıyoruz. Bu mümkün değilse bizim Bunu diğer sosyal hizmet modelleri de takip ediyor. Bu bağlamda vatandaşlarımız kamu hizmetlerinden aktif olarak faydalanıyor.” “Ailelerin ve bireylerin faydalanabilmesi için tedarik odaklı sürdürdüğümüz Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile 2017 yılından bu yana ailelerin ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını belirliyor ve uygulamaya koyuyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda bakanlığımızın hizmet modellerine uygun.” söz konusu.

6,7 MİLYON HANE ZİYARET EDİLDİ

ASDEP ile ihtiyaç sahibi tüm hanelere ulaşarak yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedeflediklerini belirten Göktaş, afet ve acil durumlarda vatandaşlara ilk dakikadan itibaren destek olmak için “Kırmızı Yelekliler” olarak bilinen görevlilerin sahada olduğunu hatırlattı. Göktaş, ASDEP ile ev ziyaretlerinde vatandaşlarımızın sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini söyledi.

Vatandaşların ihtiyaç duydukları hizmetlere erişimini artırmak için diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli çalıştıklarını vurgulayan Bakan Göktaş, “Saha taraması yapan ASDEP ekiplerimiz, vatandaşlara hizmet ve konulara ilişkin bilgi, yönlendirme ve yönlendirme sağlıyor. Ev ziyaretleri yoluyla ihtiyaçları var. ASDEP ekiplerimizin tespit ettiği durumlar bakanlığımızın sorumluluğundadır.” “Görev alanında vatandaşlarımızın sosyal hizmet modellerinden faydalanması sağlanmaktadır. Bakanlığın görev kapsamı dışında kalan durumlarda vatandaşlar ilgili kamu kurumlarına yönlendirilmektedir. İlgili kurumlara bugüne kadar 334.732 talep iletilmiştir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu