Haber

Bilden’ın hizmet yerine kaosu tercih eden partilere göndermesi

Bilden’ın hizmet yerine kaosu tercih eden partilere göndermesi

Gazetecilerle bir araya gelen Mehmet Halis Bilden:

“Hiçbir hukuk devleti kendisine isyan edenleri, hendekler kazıyanları, kendi şehirlerinde özerklik ilan edenleri kabul etmeyecektir.”

DİYARBAKIR – AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, siyasi partilerin hizmet yerine belediyelere kaos ve şiddet uyguladığını belirterek, “Kayyım benim gönülden benimsediğim bir yöntem değil. Ama unutmayın, birileri buraya barikat kurmuş. Belli bir zorunluluktan dolayı “Diyarbakır halkı beni seçerse burayı halkımızla birlikte yöneteceğiz. Hiçbir hukuk devleti kendine isyan edenleri, hendekler kazıyanları, kendi şehirlerinde özerklik ilan edenleri kabul edemez ve etmeyecektir.”

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerin çalışmaları devam ederken, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Halis Bilden ve Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Raşit Ocak, Kayapınar ilçesindeki otelde basın mensuplarıyla buluştu.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilden, “Cumhuriyet tarihinden bugüne Kürt sorunu dediğimiz konuda en büyük adımları AK Parti atmıştır. Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Daha önce Kürtçe yayın yapan kanallar vardı, bundan sonra atılacak bir adım varsa Cumhurbaşkanımız elbette “Bu işleri çok daha iyi bilen, adım atabilen bir dünya lideri” dedi.

“Diyarbakır kayyım döneminde görev yaptı”

Bilden, Diyarbakır’da mütevelli heyeti döneminde görev yaptığını belirterek, “AK Parti’nin temel ideolojisi millet iradesinin üstünlüğüdür. Sandık sonucu ne olursa olsun milletin kararına büyük saygımız vardır. Biz halkın hizmetkarıyız. Halkın kararları her zaman başımızın üstündedir. Onun için biz emanetçiyiz.” Benim gönülden benimsediğim bir sistem değil. Ama lütfen unutmayın; Birileri buraya barikat kurarak özerklik ilan etti. Buraya bariz bir ihtiyaçtan dolayı kayyımlar atandı. Eğer Diyarbakır halkı beni seçerse burayı halkımızla birlikte yöneteceğiz. Hiçbir hukuk devleti, kendisine isyan edenlere, hendek kazanlara karşı hüküm veremez, “Şehirlerinde özerklik ilan edenleri kabul edemez ve etmeyecektir. Bunun sonucunda birkaç yıldır buradaki belediyelerimizi kayyım sistemi yönetiyor. Ben de öyle düşünüyorum.” “Diyarbakırımız artık ışıl ışıl” dedi. Şu anda Diyarbakır’ımıza hizmet veriliyor.”

Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 17 ilçenin tamamını devralmaya kararlı olduklarını belirten Bilden, şöyle konuştu:

“Kendi partimin belediyesini Diyarbakır halkına göstermek istiyorum. Karşı partinin yaptıkları ve yaptıkları onların işi. Yaklaşık 2 milyon Diyarbakırlının oyunu arıyorum. 25 gündür yaptığım çalışmalar gösteriyor ki” Kimsenin siyasi görüşü, duruşu ne olursa olsun randevularımı alıp tüm odalara gidiyorum. Oraya gittiğimde “Kendimi çok kısaca tanıtıyorum ve tekliflerini kabul ediyorum. Başta büyükşehir olmak üzere 17 ilçemizin 17’sini devralacağız. Yüce Allah bize bunu nasip edecektir. Sebebi şu; Biz çalışıyoruz.”

(MHI-AKK-Y)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu