Haber

Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi 2023’te de STK’ların Evi Olmaya Devam Ediyor

Bornova Belediyesi tarafından sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplamak amacıyla tasarlanan Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi, 2023 yılında da STK’lara ev sahipliği yapmaya devam etti. 659 toplantı, genel heyet ve etkinliğin gerçekleştiği merkezde Geçtiğimiz yıl mekân 32 bin 612 kişiyi ağırladı. Üye sayısı 469’a yükseldi.

Bornova Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olarak 2021 yılında hayata geçirilen Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi, 2023 yılında üye sayısını artırarak hizmet vermeye devam etti. Merkezde bir yılda 659 etkinlik düzenlendi, Türkiye’de bir ilk olan geleceğin yeni nesil çalışma modeli Co-working Space konsepti ile üyelerine sürdürülebilir çalışma, toplantı ve etkinlik alanlarıyla özel bir çalışma ortamı sunan. Dernek, vakıf, federasyon, konfederasyon, temsilcilik, platform, kooperatif, topluluk, sivil inisiyatif, sivil ağ ve işletmeler başta olmak üzere 469 STK’ya kapılarını açtı. Yıl boyunca düzenlenen etkinliklerde 32 bin 612 misafir ağırlandı.

KURUMLARARASI İŞBİRLİĞİ

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Kampüsle STK’ların hem kendi aralarında hem de belediye ile iletişim ağını artırarak ortak çalışma kültürü geliştirmeyi hedefledik. Kurumlararası işbirlikleri ile daha üretken ve yaratıcı olmalarına katkıda bulunduk. Merkezimizde ortak sekreterya, toplantı odaları ve çalışma alanları bulunmaktadır.” “Derneklerin posta kutusu, posta kutusu, iletişim hattı gibi temel ihtiyaçları karşılanıyor. STK’lar merkezi bir adres göstererek ortak alanlarda her türlü toplantı, çalışma ve etkinliği gerçekleştirebiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu