Ekonomi

Cano Health hisseleri likidite korkuları nedeniyle rekor düşük seviyeye geriledi

Cano Health Inc. hisse fiyatı Cuma günü tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyerek hisse başına 6,11 dolara ulaştı; Bu, geçtiğimiz yıla kıyasla %94 gibi şaşırtıcı bir düşüşü temsil ediyor. Düşüş, sağlık hizmeti sağlayıcısının sosyal yardımlarda ciddi bir eksiklik olduğunu ve nakit rezervlerinde endişe verici bir düşüş olduğunu ortaya koyan ve yakın gelecekte potansiyel iflas korkusunu tetikleyen son mali duyurusunun hemen ardından geldi.

Şirketin mali zorlukları bir gün önce üçüncü çeyrekte 491,7 milyon dolar veya hisse başına 91,87 dolar zarar bildirdiğinde netleşti. Bu rakam, önceki yılın üçüncü çeyreğinde hem hisse başına 17,64 dolar beklenen zararın hem de 112 milyon dolar veya hisse başına 23,34 dolar zararın oldukça üzerindeydi. Cano Health’in likidite pozisyonu da giderek istikrarsızlaştı; mevcut nakit Ağustos’taki 101,5 milyon dolardan 53 milyon dolara düştü.

Cano Health, yeni bir CEO atayarak ve iş gücünü azaltarak operasyonlarını ve mali durumunu istikrara kavuşturmak için kararlı adımlar attı. Şirket, 2021 yılında Barry Sternlicht’s Jaws Acquisition Corp ile birleşmesinin ardından New York Menkul Kıymetler Borsası’na iyimserlikle girdi. Ancak hızla düşen hisse senedi fiyatları ve azalan nakit ortamında yeniden ayağa kalkmaya çalışırken mevcut zorlukların önemli engeller olduğu ortaya çıkıyor. rezervler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu