Haber

Çeşme’de lastik bot kazasında 2 düzensiz göçmen kayboldu

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında lastik botun batması sonucu ortadan kaybolduğu bildirilen iki düzensiz göçmenden birinin cesedi bulundu.

Çeşme açıklarında dün sabah meydana gelen tekne kazasının ardından kayıp olduğu değerlendirilen iki kaçak göçmeni arama çalışmaları bugün sabahın erken saatlerinden itibaren devam etti.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopter ve botlarla yürütülen arama çalışmalarına, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı deniz polisleri, dalgıçlar ve helikopterler de destek verdi.

Ekipler, çalışma sonucunda 1 kaçak göçmenin cesedine daha ulaştı. Böylece tekne kazasında ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi.

Denizde kaybolduğu değerlendirilen diğer düzensiz göçmeni bulmak için arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

2 şüpheli tutuklandı

Düzensiz göçmenlerin verdiği bilgiler üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan AT ve S.Ç.’nin işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları hakimlik tarafından tutuklandı.

Dün 5 düzensiz göçmenin cesedi bulundu

Dün Çeşme ilçesindeki Kleopatra Körfezi açıklarında düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir teknenin battığı bilgisi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekibi sevk edildi.

Lastik bottaki 5 düzensiz göçmenin kendi çabaları ile karaya çıktığı, denizdeki 1 yabancının da Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı belirlendi.

Ekipler, 4’ü denizde, 1’i karada olmak üzere 5 kişinin cesedini buldu.

Yabancı uyruklu kişilerin teknede batmadan önce 13 kişinin bulunduğunu bildirmesi üzerine, denizde kaybolduğu düşünülen 2 kaçak göçmen için arama başlatıldı.

Düzensiz göçmenlerin verdiği bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilen operasyonda, göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen AT ve S.Ç. tutuklandı. Gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu