Haber

CHP’de bugün kritik Başbakan toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde “değişim” talebiyle çok sayıda CHP’linin katıldığı toplantının sızdırılmasına ilişkin parti içinde tartışmalar sürerken, dün CHP İl, İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. CHP’nin gözü bugün yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında.

Partide kongre öncesi mahalle delege seçimleri sürerken Ağrı, Hakkari, Van, Kayseri, Mardin ve Muş il başkanlarının görevden alınması tartışma yarattı. Tartışmalar sürerken İmamoğlu’nun yönettiği zoom toplantısına ait kaydın sızdırılması CHP’de şok etkisi yarattı. Sızdırılan kayda göre, toplantıya katılan İmamoğlu ve diğer CHP’liler, büyük toplantıya Başbakan’ın davet edilmesi ve misyondan alınan il başkanlarının taleplerinin değerlendirilmesi için imzaların toplanması gerektiğini dile getiriyordu.

Bu gelişmelerin ardından CHP’de kritik Başbakan’ın gündemi belli oldu. Başbakan bugün saat 13.00’te Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Genel Merkezi’nde toplanacak.

Toplantıda görevden alınan il ve ilçe başkanları için oylama yapılacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu