Haber

CHP’nin ‘DEM’ini ele geçiren olay ortaya çıktı! DEM tavşan adayı karşılığında İmamoğlu’nu göndermeli

DEM Partisi’nden son dakika haberi: Türkiye’de 31 Mart seçimleri için geri sayım başlarken CHP ile DEM Parti arasındaki hesaplaşmalar sürüyor. CHP’nin ‘DEM’ ile ittifak planı, CHP’nin kara bulutu Ekrem İmamoğlu’na karşı aday göstermesiyle yerle bir oldu.

CHP’DEN DEM PARTİSİ’NE ‘HAVUZ ADAY’ TAŞI

Günlerce süren ‘Başak Demirtaş’ tartışmalarının ardından DEM Partisi, İstanbul’da İmamoğlu’na rakip olarak Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni’yi açıklarken, CHP’li İmamoğlu ve destekçileri DEM Partisi’nin adaylarını ‘tavşan adaylarına’ (gösteri amaçlı) benzetti. Tamamlandı.

‘BEŞTAŞ’I UZUNLUĞUNU GÖSTERMEK İÇİN DEĞİL KAZANMAK İÇİN GÖNDERİYORUZ’

DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP’lilerin Beştaş ve Çepni’ye yönelik iftiralarına çok sert yanıt verdi.

Aday gösterdikleri illerde iddialı olduklarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Meral Danış Beştaş’ın kazanmak için yola çıktığını kaydeden Bakırhan, “Meral Danış Beştaş’ı sadece gösteriş olsun diye değil, İstanbul’a gönderiyoruz. kazanç.”

BAKIRHAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZEHİRLİ SÖZLER

CHP’lilerin saldırılarına yanıt veren Bakırhan, İmamoğlu’nu sert bir dille hedef aldı. Bakırhan, “Bizim yolumuz müteahhit ile vurguncu arasında tercih yapmak değildi”söz konusu.

Öte yandan CHP-DEM ittifakının DEM’e dönüşememesinin nedeni de ortaya çıktı. Genel Başkan olduktan hemen sonra alelacele DEM Partisi’ni ziyaret eden Özgür Özel’in planlarını CHP’nin kara bulutu Ekrem İmamoğlu’nun bozduğu öğrenildi.

İMAMOĞLU ÇOMAĞI’DAN ÖZGÜR ÖZEL’İN DEM İTTİFAK PLANI

İstanbul’daki DEM, Esenler ve Adalar konusunda Parti ile anlaşmaya varsa da İmamoğlu’nun her iki belediyede de kendisine yakın isimleri aday göstermesiyle iki parti arasındaki ittifakın bozulduğu ortaya çıktı.

İmamoğlu’nun Esenler-Adalar oyununu bozmasının ardından Beştaş ve Çepni’yi açıklayan DEM Partisi, her iki belediyede de kazanacak adayları belirleme kararı aldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu