Teknoloji

Dev marka artık akıllı saat üretmeyeceğini duyurdu

Fossil akıllı saat işinden ayrılmaya karar verdi. Şirket, akıllı saat işinden çıkacağını ve Gen 6 serisinin giyilebilir cihazlarının sonuncusu olacağını söylüyor; Klasik saat, takı ve deri işleri tasarlamaya odaklanacağını duyurdu.

fosil sözcüsü Amanda Castelli The Verge’e şunları söyledi: “Akıllı saat dünyası son birkaç yılda önemli ölçüde geliştiğinden, akıllı saat işinden çıkmak için stratejik bir karar verdik.” Castelli ayrıca şirketin mevcut Wear OS saatlerini “önümüzdeki birkaç yıl boyunca” güncel tutmaya devam edeceğini söyledi.

Şirket, Wear OS’nin en yoğun olduğu yıllarda sistematik olarak akıllı saatler piyasaya sürdü ve genellikle CES’in kalıcı demirbaşlarından biri oldu. Ancak şirket bu ayın başlarında dikkat çekici bir şekilde gösteride yer almadı. Üstelik Fossil’in 2023 yılında Qualcomm Snapdragon W5 Plus platformlu yeni Gen 7’yi duyurması bekleniyordu. Ancak yıl boyunca herhangi bir açıklama yapılmadı.

Fossil artık geleneksel saatlere, mücevherlere ve deri ürünlerine odaklanacağını söylüyor. Akıllı saatler ana akım haline gelse bile vintage saatler hâlâ Fossil’in işinin büyük bir kısmını oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu