Haber

Dev perakende zinciri 2 bin 350 kişiyi işten çıkarıyor

ABD’nin en büyük perakende zincirlerinden Macy’s, 18 Ocak Perşembe günü kurumsal çalışanlarının yüzde 13’ünü işten çıkarmaya hazırlandığını çalışanlarına duyurdu. Şirketin kurumsal çalışanlarının yüzde 13’ünün işten çıkarılması, Macy’nin toplam iş gücünde yüzde 3,5’lik bir azalma anlamına gelecek. Bu da yaklaşık 2.350 çalışanın işten çıkarılması anlamına geliyor.

The New York Times’a göre, Macy’s’in vereceği işten çıkarma kararları aynı zamanda yan kuruluşları Bloomingdale’s ve Bluemercury’deki çalışanları da kapsayacak. Gazetenin gördüğünü söylediği tebliğe göre, söz konusu ‘küçülme’ bazı durumların ortadan kaldırılması ve bazı ekiplerin ‘birleştirilmesi’ yani birleştirilmesiyle sağlanacak. Şirket ayrıca 560’ı aşkın mağazasından beşini kapatma kararı aldı.

‘Daha HIZLI KARAR VERME SÜRECİ, DAHA REKABETÇİ BİR ŞİRKET…’

Macy’s tarafından çalışanlarına yapılan bildirimde, işten çıkarma ve kapatma kararlarının ‘tüketici araştırmasına’ dayanılarak verildiği ve bu adımın, ‘maliyet yapısını iyileştirerek daha hızlı karar alınmasını sağlayarak şirketi daha rekabetçi hale getirmek için atıldığı ileri sürüldü. -yapımı’.

Öte yandan şirketin 2017 yılından bu yana CEO’su olan Jeff Gennette’den boşalan koltuğa önümüzdeki ay Tony Spring oturacak. Şirketin iştiraklerinden Bloomingdale’s’in daha önce başkanı olan Spring’in bu görevi üstleneceği mart ayında açıklanmıştı. Şirket yakın gelecekte ‘daha geniş stratejisini’ açıklayacağını söyledi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu