Haber

Diyarbakırlı sporcu Muaythai müsabakalarında Avrupa 2’ncisi oldu

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü sportmeni Bedri Uludağ, 32 ülkeden 750 atletin iştiraki ile Antalya’da düzenlenen IFMA-Uluslararası Antalya Muaythai Açık Kupası müsabakalarında 48 kiloda Avrupa 2’ncisi oldu.

Türkiye Muaythai Federasyonu, IFMA Memleketler arası Amatör Muaythai Federasyonu ve EMF Avrupa Muaythai Federasyonu Faaliyet Programları’nda yer alan “IFMA-Uluslararası Antalya Muaythai Açık Kupası” müsabakaları 22-27 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da 10 bin kişilik spor salonunda yapıldı.

32 ülkeden 750 sportmen ve 200 yönetimci yönetici hakemle birlikte binin üzerinde iştirakçinin olduğu kupada, Yenişehir Belediyesi’nin Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Halk Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde düzenlendiği Yaz Spor Okulları’nda yetişerek 48 kiloda Üst Gençler, 15-17 yaş aralığı Muaythai KİCKBOKS Milletlerarası Şampiyonası’nda Avrupa 2’ncisi olan Bedri Uludağ, Vücut Eğitimi Kısmı imtihanına girerken ek puan almaya da hak kazandı.

Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü Koordinatörü İbrahim Ertaş, “Başta Yenişehir Kaymakamım ve Belediye Başkan Vekilim Sayın Murat Beşikci’ye bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü çok teşekkür ederim. Amacımız Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği Yaz ve Kış Spor Okulları ile gençlerimizi sportif faaliyetler ile madde ve teknoloji bağımlılığından uzak tutmaktır. Başarısından ötürü sporcumuz olan Bedri Uludağ’ı da tebrik ediyorum” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu