Haber

İmamoğlu’ndan AK Parti’nin kalesindeki iktidarı kızdıracak sözler: Planımız 2023’te iktidara gelip bu beladan kurtulmak, 10 milyon farkı yiyecekler

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı bir dizi temas ve saha çalışması yapmak üzere Konya’ya geldi. Mevlana Türbesi’nden çıkarken onlarca vatandaş tarafından kapıda karşılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Allah Cumhurbaşkanı olmayı nasip etsin” sözlerinin ardından duygulu anlar yaşadı.

İMAMOĞLU: KONYA BİZE BAŞARIYLA GELECEK

Türbeden ayrıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İmamooğlu, “Buradan şehirlerimize büyük bir enerjiyle dağılacağız. Yüksek enerjilerle yanlışları düzeltmeye, iyileri de güzelleştirmeye devam edeceğiz. Konya bizim için hayırlı olacak şimdiden hissediyorum.”

“BU KARAR VATANDAŞIMIZIN BİLİNCİNE İLİŞKİN BİR MAHKEME KARARI DEĞİLDİR”

Gazeteciler tarafından 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasının sorulması üzerine İmamoğlu, “Şu anda açıklanan ceza çok acımasız, vicdansız bir cezadır. Birçok kişiyi siyasetten men ettirebilecek bir cezadır.” Tabii ki üst mahkemeler var. “Ancak bu süreçle ilgili farklı yorumlar olsa da biz yine de ülkemiz yöneticilerinin, hükümet mensuplarının, hükümet mensuplarının kendisinden beklediği sözlerin hiçbirini söylemedik. ve özellikle Cumhurbaşkanı tarafından. Vatandaşımızın vicdanında bu karar bir mahkeme kararı değildir. Vatandaşımızın vicdanında bu karar siyasi bir karar değildir.” Bu bir karardır. Siyasi baskı altında alınmış bir karardır. Ülkemizde ilk olsa şaşırmazdık… son yıllarda ülkemizde hep tecrübe ettiğimiz, baskı altında ve talimatla verilen kararlardan biridir.Bu bir tez değildir.Çünkü bu mahkemenin ilk hakimi misyondan alınmış ve istediği kararı vermemiştir. Adil olmak gerekirse yine de diğeri ile sürülecek ses çıkarmıyor Maya HSK’nın duruşu bile bunun siyasi bir karar olduğunun kanıtıdır.Soruşturma açsanız… O kadar dedikodu, bu kadar laf var. bir soruşturma… Git hakimin sözünü dinle… Bakalım hakim ne diyecek.

“MİLLETİMİZ ÇOK YÜKSEK SESLERE CEVAP VERECEKTİR”

Böyle bir siyasi kararın alındığı noktada da toplumsal ve halkımızla emeklerimizi paylaşarak yolumuza devam edeceğiz. 16 milyon insanın iradesi cezalandırılmaya çalışılıyor. Ancak bir yandan da yerel seçimler de dahil olmak üzere yaklaşan Türkiye Cumhuriyeti genel seçimi gasp edilmeye ve şantajla sürecin kontrolü ellerinde tutulmaya çalışılıyor. Hatta bireyleri ortadan kaldırarak önlerine çıkan engelleri ortadan kaldırmaya çalışırlar. Bu mümkün değil. 31 Mart-23 Haziran ortasında bile milletimizin vicdanını anlamalarını bekliyordum ama yine anlamadılar. Milletimizin daha yüksek şiddetli tepkisi bir sonraki seçimde onları karşılayacaktır. Bundan sonra, anlayıp anlamamaları gerçekten önemli değil. Ondan sonra süreç bu millete barış getirecek bir akılla buluşacaktır. Hâlâ konuşursak, hükümet yetkilileri topla oynuyor. Topu çevirsinler, bu konuda irade göstersinler. Cesur bir çabaya hazırlarsa ‘Bu yanlış bir karar kardeşim’ desinler. Böyle bir karar? Bu kesinlikle temyizde dönmelidir. Yorum bile yapamıyorlar. Midesinden konuşanlar var, bunu biliyorum. Ama bunu diliyle söyleyen AK Partili arkadaşlarımız da var.”

“PLANIMIZ 2023’TE GÜÇ OLMAK”

İBB’ye yönelik terör soruşturmasıyla ilgili konuşan İmamoğlu, “Bitmeyecek… ‘B Planımız’ yok. Planımız belli, 2023’te iktidar olmak, bu beladan kurtulmak. Onun için mücadelenin yolu.Milletimizi kucaklayarak, buluşarak, “Toplumun şevkini artırmak. Onu da artıracağız. Hep birlikte millet ayağa kalkacaktır. Göreceksiniz on milyonlarca farkı yiyecekler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu