Haber

İsrail destekçileri sosyal medya sansürüyle katliamları gizlemeye çalışıyor

UMED, sosyal medya hesaplarından İngilizce bir açıklama yayınlayarak, sosyal medyada Filistin’e yönelik karartma yaşandığını belirtti.

“Sosyal Medyada Filistin Karartması!” başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya platformlarında Filistin merkezli mesajlara sansür uygulanmaya başlandı.

Ezilen Filistinlilerin sesini dünyaya duyurmak için yapılan bazı paylaşımlar ya filtreleniyor ya da kaldırılıyor. Gazze’deki felaketi gösteren hesapların bir kısmı da uyarı yapılmadan kapatıldı.

İsrail’in 7 Ekim’de başlayan Gazze bombardımanının hemen ardından sosyal medya platformlarına kısıtlama getirildiği görülüyor.

İsrail’in ‘Ahle Baptist Hastanesi’ne saldırısının ardından soykırımı sosyal medya platformlarında gündeme getirenlere ağır yaptırımların uygulandığı görülüyor.

İsrail’in sansür mekanizmalarını harekete geçiren sosyal medya platformlarının katliamın suç ortağı olduğunun altını çizmek isteriz.

“Hakikatin sesi olanların paylaşımlarının silinmesi, hesaplarının kilitlenmesi ifade özgürlüğüne saldırıdır, faşist bir tutumdur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu