Haber

İYİ Parti Milletvekilleri Kayıtlı

14 Mayıs’ta seçilen milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kayıt işlemleri devam ediyor. İyi parti Ankara Ankara Milletvekilleri Kürşad Zorlu ve Adnan Beker, bugün kayıt işlemlerini gerçekleştirdi. Zorlu, “İnşallah Pazar günü Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13’üncü Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyoruz. Çünkü halkımızda bu anlamda bir hareket olduğunu görüyoruz, buna sandığa gitmeyen geçersiz oylar da dahil.”

TBMM’de 14 Mayıs’ta seçilen milletvekillerinin kayıt işlemleri bugün de devam etti. YETER Partisi Ankara Milletvekilleri Kürşad Güçlü ve Adnan Beker ile AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek, kayıt işlemlerini tamamlamak için bugün Meclis’e geldi. Kayıt işlemlerine eşiyle birlikte gelen Güçlü’ye eşi, milletvekili rozetini verdi. Kayıt işleminin ardından konuşan Güçlüli, şunları söyledi:

“SAYIN KILIÇDAROĞLU’NUN PAZAR GÜNÜ 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

“Ülkemizin sorunlarının birlikte uyum ve barış içinde çözüldüğü, milletimize faydalar üreten bir meclis dönemi olmasını temenni ediyorum. Özürlü vatandaşlarımızla ilgili bir kanun teklifi hazırlamak üzereyim. söz ve yürekten, Meclis’e sunacağım.

Millet İttifakı olarak ikinci tür seçimleri ağır bir vaziyette sürdürüyoruz. Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız bu haftayı tamamen İstanbul’da geçirdi. Bu akşam Haliç Kongre Merkezi’nde Sn. Kılıçdaroğlu ile birlikte bir etkinliğe katılacaklar. Biz sahadayız. Kılıçdaroğlu’nun Pazar günü inşallah 13’üncü Cumhurbaşkanı seçileceğine, belirlediğimiz verilere ve vatandaşlardan aldığımız geri bildirimlere dayanarak inanıyoruz. Çünkü sandıklara gitmeyen geçersiz oylar da dahil olmak üzere halkımızda bu anlamda bir hareketlenme olduğunu görüyoruz. Milletimizin öngörüsüne sonuna kadar inanıyoruz.”

“EKSİKLİĞİ TAKİP ETMEK İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, annesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldi. Kayıt işleminin ardından Beker’e annesi tarafından milletvekili rozeti verildi. Beker’in ardından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek, AKP Ankara Milletvekili kayıt işlemleri için TBMM’ye geldi. Milletvekili rozetini kendisi takan Gökçek, şunları söyledi:

“Pazar günü Sn. oy süreç olacak. Buradan hızlıca sahaya dönüyoruz. Pazar günü inşallah düğünümüz olacak, bunun için çalışmaya devam ediyoruz. Ben sürekli sokakta olan biriyim. Beni pazarlarda, taksi duraklarında veya toplum içinde görürsünüz. Bu süreçte eksikleri, sorunları ve hepsini dinliyoruz. Bunları hem genel merkeze, hem Cumhurbaşkanımıza, hem de il başkanlıklarımıza bildiriyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için gereken her şeyi yapacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu