Haber

Jon Voight: İsrail ordusu topraklarını ve halkını korumalı

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie’nin babası Jon Voight, İsrail’in Gazze saldırısıyla ilgili şunları söyledi: “İsrail ordusu kendi topraklarını ve halkını korumalıdır. Bu bir savaştır. Solun sandığı gibi medeni bir şekilde ilerleyemez.” sözlerini kullandı.

Amerikalı aktör Jon Voight, X kanalında yayınladığı videoda İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Amerikan bayrağı önünde çektiği fotoğrafta Voight, İsrail ve Filistin’i “Yahudiler için kutsal topraklar ve Tanrı’nın toprakları” olarak nitelendirerek, “İsrail ordusu kendi topraklarını ve halkını korumalıdır. Bu bir savaştır. solun sandığı gibi uygar bir şekilde ilerleyemez.” söz konusu.

Voight, kızı Jolie’nin daha önceki sosyal medya paylaşımlarında da Gazze’nin “toplu mezar” haline geldiğini belirterek, “İsrail’de yaşananlar bir terör eylemidir ancak bu, Gazze’de sivillerin bombalanmasıyla kaybedilen masum hayatları haklı gösteremez” dedi. ” Kendisi de bu yorumuna ilişkin bir açıklama yaptı.

Voight, “Kızımın, diğer pek çok kişi gibi, Tanrı’nın onurunu, Tanrı’nın hakikatini anlamamasından dolayı hayal kırıklığına uğradım” dedi. İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu