Ekonomi

Karmod Prefabrik Ev Satışları İki Kat Arttı

Karmod prefabrik ev satışları yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre ikiye katlandı.

Firmadan yapılan açıklamaya göre satışlara paralel olarak prefabrik konut taleplerinde de benzer bir artış yaşandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, talep artışını toplumdaki prefabrik konuta duyulan güvenin bir yansıması olarak gördüklerini belirtti.

Aylık konut üretimlerini 500 adede kadar artırdıklarını belirten Yüceer, şöyle konuştu:

“Üretim ve talep artışında yaşanan Kahramanmaraş depremlerinin şüphesiz tetikleyici etkisi oldu. Ancak şu anda depremin talebi etkilemediği yılın Ocak ve Şubat aylarında hazır konut üretimimiz mevcut ortalamamıza yakındı. Müşteri memnuniyeti yaşandıkça ve paylaşıldıkça prefabrik konuta olan ilgi daha da artıyor. Yılın ilk 6 ayında konutlarımız hakkında bilgi almak için çağrı merkezimiz tarafından 11.778 çağrı yanıtlanmıştır. Davetlerin içeriğine müşteri deneyimlerinin yansıdığını gözlemledik.”

Müstakil evlerde son yıllarda en çok tercih edilen modelin prefabrik ev olduğunu vurgulayan Yüceer, beklentilere göre lüks villalar da ürettiklerini söyledi.

Prefabrik evlerin özellikle hızlı üretim ve montaj gibi çok değerli avantajları olduğuna işaret eden Yüceer, yeni nesil kaynaksız teknolojiler kullanılarak makinelerde üretilen prefabrik evlerin üretiminin çok kısa sürede gerçekleştirilebildiğini belirterek, “Çelik taşıyıcılı konut modelimiz ile yapı güvenliği yüksek evler üretiyoruz. Cıvata-somun ve geçme sistem avantajı ile günler içinde montajı yapılabilmektedir. Hazır evlerimiz uzun ömürlü konut modelleri arasında yer almaktadır. İşçilik maliyetlerini düşüren maliyet avantajı ile bütçe tasarrufu sağlar. İyi yalıtım özelliği ile iklimlendirmeden tasarruf ederek enerji giderlerini düşürür.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu