Ekonomi

Kazanç çağrısı: Alarm.com ilk çeyrek beklentilerini aştı, tüm yıl görünümünü yükseltti

Alarm.com (NASDAQ:ALRM) Holdings, Inc. (NASDAQ: ALRM) SaaS ve lisans gelirlerindeki önemli artışla beklentileri aşan ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket ayrıca SaaS ve lisans gelirleri için tüm yıl beklentilerini ve toplam gelir tahminlerini de yükseltti.

Alarm.com’un CEO’su Stephen Trundle, şirketin büyüme için cihazlardan gelen verilerden yararlanma konusundaki güçlü konumunu vurgularken, CFO Steve Valenzuela da gelişmekte olan ürünlerde ve uluslararası işlerde güçlü büyümeye dikkat çekti.

Önemli Çıkarımlar

 • Alarm.com’un SaaS ve lisans gelirleri bir önceki yıla göre %11 artarak 150,3 milyon dolara ulaştı.
 • Çeyrek için düzeltilmiş FAVÖK 37 milyon dolara ulaştı.
 • Şirket, 2024 yılı SaaS ve lisans gelir tahminini 624,5 milyon dolardan 625 milyon dolara yükseltti.
 • Şirketin 2024 yılı için toplam gelir tahmini ise 914,5 milyon ila 931 milyon dolar arasında.
 • Yeni lansmanlar arasında Connected Fleet ve Familiar Vehicle Analytics yer alıyor.
 • Uluslararası işler bir önceki yıla göre %20 büyüyerek toplam gelirin %5’ine katkıda bulundu.
 • Şirket %18’lik bir düzeltilmiş FAVÖK marjı hedefliyor ve yapay zeka alanında inovasyona odaklanmaya devam ediyor.

Şirket Genel Görünümü

 • 2024 yılının 2. çeyreği için öngörülen SaaS ve lisans geliri 153,8 milyon ila 154 milyon dolar arasındadır.
 • Düzeltilmiş FAVÖK’ün 2024 yılı için 164 milyon ila 166 milyon dolar arasında olacağı tahmin edilmektedir.
 • GAAP dışı net gelirin 2024 yılı için 118,5 milyon ila 119,5 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 2,14 ila 2,16 dolar olması bekleniyor.

Ayıya Yönelik Önemli Noktalar

 • ADT sürecinde önemli bir değişiklik gözlenmemiştir.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • SaaS gelirinde bir önceki yıla göre %26’lık bir artışla, gelişmekte olan ürünlerde güçlü büyüme.
 • Pazara ek yetenekler sunma planlarıyla yapay zeka alanında inovasyona devam edildi.

Kaçırılanlar

 • Şirket, kazanç çağrısında herhangi bir spesifik eksikliğe vurgu yapmadı.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • CEO Stephen Trundle sektördeki büyüme potansiyelini ve cihazlardan elde edilen verilerin değerini vurguladı.
 • CFO Steve Valenzuela, gelişmekte olan ürünlerin SaaS gelirlerinin %31’ini oluşturduğunu belirtti.
 • Uluslararası pazar hala büyümenin ilk aşamalarında, ikinci ya da üçüncü aşamada.

Alarm.com’un kazanç çağrısı, artan gelir ve geleceğe yönelik iyimser bir bakış açısıyla yükselişte olan bir şirket ortaya koydu. Şirket, özellikle yapay zeka alanında yenilikler yapmaya devam ediyor ve bu bölgelerdeki büyüme döngüsünün daha uzun olduğunu kabul etmekle birlikte uluslararası pazardaki erişimini genişletiyor. Alarm.com’un yönetimi, stratejik yönlerine ve akıllı ev ve güvenlik sektöründeki gelişen fırsatlardan yararlanma becerilerine güvenmeye devam ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

Alarm.com Holdings , Inc. (NASDAQ: ALRM) ilk çeyrekte güçlü bir performans göstererek hem yatırımcıları hem de analistleri etkiledi. Şirketin finansal sağlığı ve hisse senedi potansiyeli hakkında daha derin bir anlayış sağlamak için InvestingPro’dan bazı önemli ölçümleri ve içgörüleri inceleyelim.

InvestingPro Verileri:

 • Şirket, sektördeki önemli varlığını yansıtan 3,45 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.
 • Alarm.com’un mevcut hisse fiyatının hisse başına kazanca oranının bir ölçüsü olan F/K oranı, 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki aya göre ayarlandığında 38,36’dır ve şirketin piyasadaki değerlemesini göstermektedir.
 • Aynı dönem için gelir artışı %4,64 olarak kaydedildi ve şirketin zaman içinde kazançlarını artırma kabiliyetini ortaya koydu.

InvestingPro İpuçları:

1. Alarm.com, finansal istikrar ve risk yönetiminin güçlü bir göstergesi olan bilançosunda borçtan daha fazla nakit bulundurmasıyla övgü topluyor.

2. Özellikle, üç analistin önümüzdeki dönem için kazançlarını yukarı yönlü revize etmesi, şirketin gelecekteki performansına ilişkin olumlu bir bakış açısına işaret ediyor.

Bu InvestingPro İpuçları, şirketin sağlam finansal konumunu ve büyüme beklentilerine ilişkin analistler arasındaki iyimserliği vurgulamaktadır. Daha kapsamlı bir analizle ilgilenen okuyucular için, https://www.investing.com/pro/ALRM adresinden erişilebilecek 10 InvestingPro İpucu daha mevcuttur. Yatırım stratejinizi geliştirmek için InvestingPro’da InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde etmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Alarm.com’un inovasyon ve uluslararası genişlemeye odaklanmaya devam etmesi, InvestingPro tarafından sağlanan olumlu göstergelerle uyumludur ve büyüme yörüngesini sürdürmek ve hissedarlarına değer sunmak için iyi bir konumda olabileceğini düşündürmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu