Ekonomi

Kazanç çağrısı: EXLService Holdings 2024 yılının ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme öngörüyor

EXLService Holdings, Inc. (NASDAQ: EXLS), ilk çeyrek gelirlerinin bir önceki yıla göre %9 artışla 436 milyon dolara ve düzeltilmiş EPS’nin %9 artışla hisse başına 0,38 dolara yükselmesiyle 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını bildirdi. Şirketin veri ve yapay zeka stratejisine odaklanması, özellikle Dijital Operasyonlar ve Çözümler segmentindeki güçlü performansla birlikte çeşitli segmentlerde büyümeyi sağladı. Bu sonuçların ardından EXLService, hem gelir hem de EPS için tüm yıl beklentilerinin alt sınırını yükseltti.

Önemli Çıkarımlar

 • EXLService’in ilk çeyrek geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre %9 artarak 436 milyon dolara ulaştı.
 • Düzeltilmiş EPS %9 artarak hisse başına 0,38 dolara ulaştı.
 • Dijital Operasyonlar ve Çözümler segmenti geliri bir önceki yıla göre %12 artarak 246 milyon dolara ulaştı.
 • Analitik segmenti geliri bir önceki yıla göre %5 artarak 191 milyon dolara ulaştı.
 • Şirket, tüm yıl için gelir beklentisinin alt sınırını 1,79 – 1,82 milyar dolara ve düzeltilmiş EPS için 1,58 – 1,62 dolara yükseltti.
 • EXLService’in strateji ve büyüme fırsatlarını tartışmak üzere 7 Mayıs’ta Yatırımcı Strateji Günü düzenlemesi planlanıyor.

Şirket Görünümü

 • 2024 yılının tamamında gelirin %10 ila %12 oranında artması bekleniyor.
 • Düzeltilmiş EPS’nin %10 ila %13 oranında artması bekleniyor.
 • Şirketin satış hattı daha büyük anlaşmalarla güçlü kalmaya devam ediyor.
 • EXLService, 2024 yılı boyunca kavram kanıtlama projelerinin aktif müşteri uygulamalarını öngörüyor.

Ayı Açısından Önemli Noktalar

 • Sağlık Hizmetleri segmentinde bir önceki yıla göre %1,7’lik hafif bir düşüş yaşanmıştır.
 • SG&A giderlerinin gelire oranı bir önceki yıla göre 140 baz puan artarak %20,4’e yükseldi.
 • Pazarlama analitiği işinin 2024 yılında düşmesi bekleniyor.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • Sigorta segmentinde bir önceki yıla göre %15,6’lık bir artış kaydedilmiştir.
 • Gelişmekte olan segmentte ise yıldan yıla %11,9’luk bir büyüme kaydedildi.
 • Şirketin veri ve yapay zeka stratejisi büyüme ivmesine katkıda bulunuyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kaçırılanlar

 • 2023’ün ilk çeyreğindeki tek seferlik gelir nedeniyle gelirde yıldan yıla düşüş raporlanmıştır.
 • Çeyrek için düzeltilmiş faaliyet marjı yıldan yıla 50 baz puan azalarak %18,9’a geriledi.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • CEO Rohit Kapoor, analitik işindeki ve Gen AI angajmanlarındaki büyüme potansiyelini vurguladı.
 • Şirket, rekabetçi fiyatlandırma zorluklarının ortasında müşterilerine olağanüstü değer sunmaya odaklanmıştır.
 • Kurumsal çapta yapay zeka çözümlerine ilişkin karar alma süreci, deneme aşamaları nedeniyle daha uzun sürebilir.
 • Makroekonomik ortam zorludur ve müşterilerin yatırım kararlarını etkilemektedir.

EXLService Holdings, Inc. 2024 yılının ilk çeyreğinde, veri ve yapay zekaya stratejik olarak odaklanması sayesinde güçlü bir finansal performans göstermiştir. Şirketin liderlik ekibi, müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaya kararlıdır ve makroekonomik ortamdaki bazı zorluklara rağmen gelecekteki büyüme beklentileri konusunda iyimserdir. Yaklaşan yatırımcı stratejisi güncelleme etkinliği ile EXLService, stratejik girişimleri ve büyüme fırsatları hakkında daha derin bir içgörü sağlamaya hazırlanıyor.

InvestingPro Insights

EXLService Holdings, Inc. (EXLS), şirketin operasyonel gücünü yansıtan gelir ve EPS büyümesi ile 2024’ün ilk çeyreğinde umut verici bir başlangıç yaptı. Daha derin bir finansal bakış açısı sağlamak için InvestingPro’dan bazı bilgiler aşağıda verilmiştir:

InvestingPro Verileri, EXLS’in 4,72 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu ve şirketin F/K oranının 26,68 olduğunu gösteriyor ve bu da yatırımcının kazanç potansiyeline olan güvenini gösteriyor. 2024’ün 1. çeyreği itibarıyla son on iki aya göre düzeltilmiş F/K oranı 27,17 ile biraz daha yüksektir. Bu arada, şirketin aynı dönemdeki gelir artışı %12,34 ile etkileyicidir ve finansal üst çizgisini genişletme yeteneğini göstermektedir.

İki InvestingPro İpucu şirketin finansal sağlığını vurguluyor. İlk olarak, EXLS yakın vadeli kazanç büyümesine göre düşük bir F/K oranıyla işlem görüyor ve bu da büyüme beklentileri göz önüne alındığında hisselerinin değerinin düşük olabileceğini gösteriyor. İkinci olarak, şirketin nakit akışları faiz ödemelerini yeterince karşılayabiliyor, bu da finansal istikrarı ve daha düşük likidite sorunu riskini gösteriyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

EXLS’in finansal verilerini ve gelecek beklentilerini daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için InvestingPro ek ipuçları sunuyor. Yatırımcıların bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilecek 9 InvestingPro İpucu daha mevcut. InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde etmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanın ve tüm analitik araçlar ve içgörüler paketinin kilidini açın.

Bu bilgiler ve ipuçları, özellikle de şirketin faiz ödemelerini karşılama kabiliyeti ve kazanç büyümesine göre düşük F/K oranı, EXLS’in hisse senedini düşünen yatırımcıların ilgisini çekebilir, özellikle de şirketin son performansı ve veri ve yapay zekaya stratejik odaklanması ışığında.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu