Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya’nın bir sonraki başkanının nasıl olması gerektiğini anlattı

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’ne (MGIMO) ait olan MGIMO 360 televizyonunda röportaj yaptı. Kremlin Sözcüsü PeskovMart 2024’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in 2024 seçimlerindeki hedefi henüz göreve aday olmayı düşünmüyorumsana açıklamadığını hatırlatıyorum Peskov, “Ama onun bunu yapacağına tüm kalbimle inanmak istiyorum. Seçimleri kazanacağından, cumhurbaşkanı olarak kalacağından hiç şüphem yok.”söz konusu.

Sırada Peskov var devlet başkanı nasıl olunurPutin’in Rusya’daki görevine devam etmesinin gerekli olup olmadığı sorusu karşısında, Başkası göreve gelirseve o kişi Putin’inBöyle birisinin olması gerektiğini belirtti.

‘Batı liderliğini korumaya çalışacak, Rusya ise güçlenecek ve güçlenecek’

Peskov, açıklamasında 10 yıl sonra Rusya ve Rusya’nın Dünya nasıl olacak?hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

Kremlin SözcüsüBatı’nın geleceği hakkında “İçinde bulunduğumuz bu küresel dönüşüm süreci uzarsa çalkantılar daha da artabilir. Çünkü kolektif Batı, zayıflayan liderliğine elleri ve ayaklarıyla tutunacaktır. Bu liderliği bırakmamak için ellerinden geleni yapacaklardır. ellerinden kayıp gidiyor.”sözlerini kullandı.

Bu süreçte Peskov, Rusya daha güçlü, erdemli ve zenginBunun olacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu