Haber

Kreş ve anaokulu müdürlüklerine yangın eğitimi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü çalışanına Sivil Savunma Uzmanı Hanife Eyyüp tarafından yangın eğitimi verildi ve yangın tatbikatı yapıldı.

Sivil Savunma Uzmanı Hanife Eyyüp, yangın eğitiminin kamu kurumlarında birlikte çalışabilme, uyum içinde hareket edebilme, afetlere hazırlıklı olma, farkındalık yaratma ve GAÜN çalışanlarına öğretmek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü yangınlara karşı doğru önlemi alıyor. GAÜN Kreş ve Anaokulu Müdürü Güler Boran, eğitimin anaokulu öğretmenleri ve diğer görevli çalışanların katılımıyla gerçekleştiğini söyledi.

“Eğitimde yangın sınıfları, yangına karşı alınması gereken önlemler, yangın söndürme sistemleri, yangın öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, etkili söndürme teknikleri gibi konularda bilgiler verildi. Teorik eğitimin ardından yangın söndürüldü. yangın söndürücünün yangına karşı nasıl kullanılacağı, etkin ve doğru müdahale ile yangının nasıl kontrol altına alınacağı gibi konular uygulamalı olarak anlatıldı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu