Haber

Mahmut Özgener kimdir? Mahmut Özgener kaç yaşında, nereli? Mahmut Özgener’in hayatı ve biyografisi!

Gündemdeki isimlerden biri olan Mahmut Özgener ile ilgili detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar, sık sık karşılaştığı isim Mahmut Özgener’in hayatını araştırıyor. Peki Mahmut Özgener kimdir? Mahmut Özgener kaç yaşında, nereli? Mahmut Özgener’in hayatı ve biyografisi! Detaylar burada.

MAHMUT ÖZGENER KİMDİR?

Mahmut Özgener, (d. 23 Mart 1963, İzmir), Türkiye İhracatçılar Meclisi eski Başkan Yardımcısı ve Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı.

Ortaokulu İzmir Saint Joseph Lisesi’nde, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu.

kariyer

1987 yılından itibaren tütün sektöründe çalışmaktadır. 1999-2006 yılları arasında Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2006 yılında Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkan Vekili oldu. 2008 yılına kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmüştür.

İngilizce ve Fransızca bilen Mahmut Özgener evli ve iki çocuk babasıdır. Özgener, İzmir eski belediye başkanlarından Osman Kibar’ın da torunu. izmir EkonomiÜniversite Mütevelli Heyeti başkanıdır.

Futbol menajerliği kariyeri

2004-2006 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu üyeliğine seçilen Mahmut Özgener, Spor Ayrıca 4 dönem kulüp başkanlığı yaptı. TFF Başkanı Hasan Doğan’ın 5 Temmuz 2008’de kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından 6 Temmuz 2008’de başkan vekili olarak atandı. 19 Ağustos 2008’de ise resmen Cumhurbaşkanı seçildi. 14 Haziran 2011’de bir daha TFF Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu