Teknoloji

Mercedes-Benz, Arabalarına ChatGPT Desteği Ekliyor: Sesli Asistan Gibi Kullanılacak!

Alman otomotiv devi mercedes-benz bölümdeki istikrarı değiştirecek bir adım attı. Şirket, Open AI tarafından geliştirilen ünlü sohbet robotu ChatGPT’yi 900.000’den fazla araca entegre etti. Bu entegrasyon ile bazı Mercedes-Benz sahipleri araçlarının sesli asistanını kullanabiliyor. ChatGPT’yi kullanabilecek.

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara göre bugün itibariyle ChatGPT entegrasyonu hayata geçirildi. betada hazır. Şimdilik sadece ABD’deki Mercedes-Benz sahipleri tarafından kullanılabilen chatbot, önümüzdeki dönemlerde birçok ülkeye yayılacak. Bu ortada; ChatGPT entegrasyonunun isteğe bağlı bir özellik olduğunu unutmayın. İstemeyen Mercedes-Benz sahipleri, yapay zeka destekli tekne devre dışı bırakabilirler.

“Hey Mercedes” komutu ile devreye girecektir!

Mercedes-Benz’in “MBUX” olarak adlandırdığı multimedya sistemi kullanan araçlarda deneyimlenebilen ChatGPT’yi etkinleştirmek isteyen tüketici, sesli asistan kullanması gerekecek. Şirketin ikonik “Hey Mercedes” komutunu söyleyen araç sahibi, ChatGPT beta sürecine dahil olmak istediğini belirtecek. Bu aşamadan sonra ChatGPT entegrasyonu kablosuz olarak yapılacaktır. Kullanıcı, entegrasyonun tamamlanmasının ardından ChatGPT ile sohbet edebilecektir.

Bu ortada; Mercedes-Benz cephesine yapılan saldırı ve ChatGPT’nin araç sahiplerine teşekkürler eğitilebilir Düşünmüş olabilirsin. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Şirket, araçlarında topladığı tüm sesli komut bilgilerini önce anonim hale getirdiğini, ardından ” Mercedes-Benz Akıllı Bulutadını verdiği veritabanında sakladığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu