Haber

Önder Şahin, deprem sonrası ilk bayramda Nurdağı ve İslahiye halkıyla bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta şiddetli sarsıntıdan etkilenen ilçelerde yaralar sarılırken, Önder Fatma Şahin, afetin ardından ilk bayramda depremzedeleri yalnız bırakmadı. Şahin, İslahiye’deki prefabrik Bursa Ulu Mescit’te bayram namazının ardından eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Gaziantep Valisi Davut Gül ile birlikte Nurdağı Fatih Millet Camii’nde bayram namazını vatandaşlarla birlikte kutladı. Sarsıntıların ardından İslahiye ve Nurdağı’nın hızla toparlanabilmesi için bölgede çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

5 bin 500 kişiye yuva imkanı sunuldu

Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen ilçelerde gazi kentin namaz sonrası adetlerinden biri olan yuvalama için büyük ziyafet sofraları kurdu. İslahiye ve Nurdağı’nda 2 bin, Şatırhöyük’te bin 500 kişi olmak üzere toplam 5 bin 500 kişilik bayram sofraları hazırlandı. Vatandaşlar ilçe merkezlerinde konteyner kentlerde kurulan masalarda hep yuvalarını yediler, kahvaltılarını ettiler.

BÜYÜKŞEHİRDEN ÇOCUKLARA TATİL TEDAVİSİ BİSİKLETİ

Büyükşehir Belediyesi, depremin çocuklar üzerindeki etkisini azaltmak için depremden etkilenen ilçelerde çocuklara bisiklet dağıtıyor. Toplamda 5 bin bisikletin dağıtılmasının planlandığı proje ile çocuklar, tatilin ilk gününde doyasıya gezerken ayrı ayrı hazırlanan hediyelerle oyunlar oynuyor.

Başkan Fatma Şahin ve protokol, bayram programı kapsamında İslahiye ilçesindeki şehitlik ve deprem şehitlik kabirlerini ziyaret etti, ardından depremden etkilenen ilçelerin emniyet müdürlükleri, jandarma komutanlıkları, ilçe devlet hastaneleri ve konteyner kentleri de ziyaret edildi.

 

edremit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu