Haber

Samsun’dan Pakistan’a bir kamyon gıda yardımı gönderildi

Samsun’da hayırseverlerin desteğiyle temin edilen gıda kolisi yüklenen kamyon, Pakistan’da selden etkilenen bölgelere gönderildi.

Valilik tertibinde Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce (AFAD) yürütülen kampanyada hayırseverlerin takviyesiyle 766 besin kolisini taşıyan kamyon Pakistan’a gitmek üzere yola çıktı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, uğurlama merasiminde yaptığı konuşmada, sıkıntı günlerinde Pakistanlı kardeşlerine dayanak olabilmek gayesiyle resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımlarıyla bugüne kadar 5 bin besin ve 1250 hijyen kolisi bulunan 4 tır ve 1 kamyonun ilgili yerlere ulaştırıldığını söyledi.

Bugün de 766 besin kolisini taşıyan kamyonun yola çıktığını belirten Dağlı, “Son yıllarda çok sayıda deprem ve sel afetiyle karşı karşıya kalan bir ülke olarak Pakistan halkının acılarını ve yaşadıklarını en derinden hissediyor, çok iyi anlıyoruz. Bir nebze de olsa dertlerine derman olmak için gayret gösteriyoruz. İnşallah afetin yaraları en kısa sürede sarılır.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu