Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra, Corning® Gorilla® Armor ile Dayanıklılık ve Görüntü Netliğinde Yeni Standartlar Belirliyor

Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S24 Ultra, Corning’in şimdiye kadar ürettiği en sağlam, çizilmeye karşı en dayanıklı ve optik açıdan en iyi netlik olan Gorilla® Glass ile benzersiz bir dayanıklılık kazanıyor ve üstün bir görsel deneyim sunuyor.

  Samsung Electronics ve Corning Incorporated, Galaxy S24 Ultra cihazlarının Corning’in yeni kaplama malzemesi Corning® Gorilla® Armor ile donatılacağını duyurdu. Dayanıklılık ve görüntü netliğinin benzersiz birleşimiyle Gorilla Armor, güneş ışığı altında daha net bir ekran sunar ve günlük kullanımdan kaynaklanan aşınma ve yıpranmaya karşı üstün koruma sağlar.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mekanik Ar-Ge Ekibi ve Taşınabilir e-Deneyim İş Birimi Lideri Kwangjin Bae şunları söyledi: “Corning’in Gorilla® Glass ürünü, Galaxy S serisi yeniliklerine yön verdi ve daha fazla dayanıklılık sunma konusunda önemli ilerleme kaydetti.” . “Bu iş birliği ürünlerimizi güvenli ve gönül rahatlığıyla kullanmamızı mümkün kıldı” dedi.

Akıllı telefonlar için üretilen farklı bir kaplama malzemesi olarak öne çıkan Corning® Gorilla® Armor, normal bir cam yüzeye kıyasla yansımaları %75’e kadar azaltıyor, ekranın okunabilirliğini artırıyor ve hemen her ortamda ekran yansımalarını en aza indiriyor.

Corning; Yeni kaplama malzemesiyle Galaxy S24 Ultra’nın dayanıklılığını optimize ediyor. Gorilla Armor, Corning’in laboratuvar testlerinde rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamayla karşılaştırıldığında üstün dayanıklılık gösterdi. Malzemenin çizilmelere karşı inanılmaz direncini ölçmek için günlük kullanımdan kaynaklanan mikro çizikleri taklit eden yeni bir laboratuvar testi olan “Scratch Bot” testini geliştirdi. Bu zorlu testin sonuçlarına göre, Gorilla Armor’da gözle görülür hiçbir çizik görülmedi ve Gorilla Armor, rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamaya göre dört kat daha fazla çizilme direnci sundu.

Gorilla Armor, Geri Dönüştürülmüş İçerik için UL2809-2 Çevresel İddia Doğrulama Prosedürü (ECVP) uyarınca UL Solutions tarafından ortalama %25 tüketici öncesi geri dönüştürülmüş içerik içerdiği sertifikasına sahiptir.

Corning® Gorilla® Glass Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Velasquez, “Gorilla Armor, Corning’in araştırma ve mühendislik becerilerini Samsung’un tüketici odaklı tasarımı ve kullanıcı deneyimine odaklanmasıyla bir araya getiriyor” dedi. “Sorunsuz bir optik deneyime yönelik eş zamanlı olarak artan ihtiyaçlara yanıt veriyor ve geleceğin taşınabilir telefon deneyimini sunuyor” dedi.

Gorilla Armor ile donatılmış Galaxy S24 Ultra telefonların piyasaya sürülmesi aynı zamanda Samsung ve Corning için de bir kutlama. Geçen yıl bölüm lideri yan kuruluşlarının 50. yılını kutlayan Samsung ve Corning, televizyonları Kore’deki tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla ilk kez 1973’te işbirliği yaptı.

İşbirliğinin temelini oluşturan anlayış yarım asırdır devam ediyor. Corning® Gorilla® Glass, en eski Galaxy akıllı telefonlarından Galaxy S23 Serisi, Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 dahil olmak üzere tümü Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 kullanan en yeni ürünlere kadar sayısız Samsung cihazında kullanıldı. .

Gorilla Armor’a sahip Galaxy S24 Ultra cihazlarının piyasaya sürülmesi, taşınabilir tüketici elektroniği sektörü için büyük bir değer taşıyor ve birinci sınıf yenilikler sunmayı amaçlayan uzun vadeli iş bağlılığını güçlendiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu