Ekonomi

Şemsi Bayraktar’dan “Tarımsal envanter hazırlanması” konusunda yetkililere çağrı

Bayraktar, ülkede tarımın en değerli sorunlarından birinin tarımsal envanterin tam olarak ortaya konulamaması olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir tarımsal envanterin üretim planlaması başta olmak üzere sektördeki tüm paydaşlara bilgi ve güç sağlayacağına işaret eden Bayraktar, “Tarımsal envanteri ortaya çıkarmak için yapılan sayımlar, Türkiye’nin tarımsal yapısını ve bu yapıda zaman içinde meydana gelen değişiklikleri ortaya koyuyor. . yatacak Tarım politikalarımızı doğru belirlememiz, tarımsal potansiyelimizi tam olarak kullanmamızın önünü açacaktır.” Bayraktar, “Bir yıl bir ürünün fiyatının arttığını gören çiftçimiz ertesi yıl o ürüne yöneldiği için ürün bolluğu ve dolayısıyla fiyatlarda aşırı düşüş olabilir.

Ertesi yıl üretim olmayınca aynı ürünün fiyatı yükseliyor. Tarım müdürlüğünde yapılacak sayımla birlikte tarımsal işletme verilerinin ortaya çıkacağını vurgulayan Bayraktar, daha önceki tarım sayımlarında olduğu gibi TZOB’un her türlü katkıyı vermeye hazır olduğunu sözlerine ekledi. 755 ziraat odası ile ziraat sayımına ek.

andirinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu