Haber

Shanghai, 2030 Yılına Kadar Geleceğin Endüstrilerinde 500 Milyar Yuan Tutarında Üretim Hedefliyor

Çin’in doğusundaki Shanghai kentinde düzenlenen 5. Çin Memleketler arası İthalat Fuarı (CIIE) sırasında ZEISS standında, göz cerrahisi için dijital mikroskobu deneyimleyen bir ziyaretçi, 6 Kasım 2022. (Fotoğraf: Li Jing/ Xinhua)

SHANGHAİ, 23 Kasım (Xinhua) — Mahallî yetkililere nazaran Shanghai, 2030 yılına kadar geleceğin sanayilerinde 500 milyar yuan (yaklaşık 70,14 milyar ABD doları) meblağında üretim yapılmasını hedefliyor.

Shanghai Belediye Ekonomi ve Bilişim Teknolojileri Kurulu Yöneticisi Wu Jincheng kentin, global teknolojik ve endüstriyel değişiklikleri ve Shanghai’nin endüstriyel inovasyon ve gelişimdeki avantajlarını göz önünde bulundurarak, geleceğin sıhhat, istihbarat, güç, uzay ve gereç sanayilerinin gelişimine odaklanacağını söyledi.

Geleceğin sanayilerini desteklemek maksadıyla gelecekteki beş endüstriyel kümenin oluşturulmasını öneren bir hareket planı da yayınlandı.

Eylem planına nazaran, hidrojen gücü alanında, 2025 yılına kadar yaklaşık 70 hidrojen yakıt ikmal istasyonu ve üç ya da beş yenilikçi Ar-Ge platformu inşa edilmesi planlanıyor. Hidrojen yakıt hücreli araçların sayısı 10.000’i aşacak ve hidrojen gücü sanayisi zincirinin endüstriyel ölçeği 100 milyar yuanı geçecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu