Haber

Sinan Kaloğlu: Rekabeti artıracak oyuncuları kadromuza almamız lazım

– Sinan Kaloğlu: “Kadromuza rekabeti artıracak oyuncular almamız lazım”

ANKARA – Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, Çorum FK maçı sonrasında yaptığı açıklamada, “Kadromuza rekabeti artıracak oyuncuları almamız lazım. Hiçbir gol kolay değildir ve sadece bana ve takıma hedef koyamayız. Burada da kendimizi yalnız hissediyoruz.”

Trendyol 1. Lig’in 21. haftasında Gençlerbirliği, konuk ettiği Çorum FK ile 0-0 berabere kaldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, “Pozisyonlara giriyoruz, çok net pozisyonlar kaçırıyoruz. Futbol bir skor oyunudur. Maalesef biz de pozisyonlara giriyoruz. O skoru üretemiyoruz. Bir şekilde kalenin önüne geçiyoruz. Stratejik durumlar ve kurgular yapıyoruz.” “Biz aslında çıkıp rakipleri analiz ediyoruz ve onlardan faydalanıyoruz. Bunu sahada da görüyoruz ama ne yazık ki futbol gol oyunu, bunu yapamadık” dedi.

“Takımın desteğe ihtiyacı var”

Kaloğlu, sahadaki olumsuz duruma ilişkin ise, “Futbol kardeşimiz, etkili oyuncumuz Aosman’ın sahada sakatlanmasından yana mı olayım? Takımımıza sınırlı destek veremeyiz. Özellikle hücum kısmına destek veremiyoruz. Taraf mı olayım, hedeflediğimiz yerdeyiz, play-off grubunda olacağız, sonuna kadar kovalayacağız, çok fırsat geliyor, değerlendiremiyoruz, kadronun biraz daha fazlasına ihtiyacı var. Belirsizliği ortadan kaldırması gerekiyor. Çok az zamanımız kaldı. Transfer konusunda kadromuzu derinleştirmemiz gerekiyor. Açıkçası takımımızdaki rekabeti artıracak oyuncuları almamız gerekiyor. Ancak hiçbir gol kolay değil. “Sadece beni ve çalışanlarımızı bir hedefe koyamayız. Burada da kendimizi yalnız hissediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu