Haber

Şırnak’ta yörüklerin karla kaplı yolları açıldı

Şırnak’ta yörüklerin karla kaplı yolları açıldı

Şırnak’ta yollardan metrelerce kar temizleniyor.

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ekiplerin kar mesaisi devam ediyor. Aylardır karla uğraşan gruplar bu sefer de göçebe yollarını açmak için çalışıyor.

Van, Hakkari ve Şırnak üçgeninde yer alan Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz köyü Faraşin Yaylası’nda kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken, alternatif yol olarak kullanılan Çalyan köyü yörükler için geçiş yolu olarak kullanılıyor. Beytüşşebap ilçe özel idaresi ekipleri, 19 Mayıs’ta kar kalınlığının yer yer 7 metreyi bulduğu bölgelerde karın cinsine göre biriken kar yığınlarını temizlemeye çalışıyor. Aylardır trafiğe kapatılan Van-Şırnak yolu yeniden trafiğe açıldı.

Faraşin Yaylası’na farklı illerden gelmeye çalışan yörükler için kaymakamlık önceden yolları açmaya çalışıyor. Günlerdir karla mücadele eden ekipler, dozerlerle yolları temizliyor. Dozer operatörü İrfan Cin, günlerdir karla mücadele ettiklerini söyledi.

Kaymakam Kemal İdeal ve ilçe özel yönetim müdürü Seyit Gökçe’nin talimatları doğrultusunda yörükler gelmeden önlerini açmaya çalıştıklarını belirten Cin, “Kar kalınlığı oldukça fazla. yaylaya gönül rahatlığıyla ulaşmaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu