Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Şentop, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, büyük felaketten etkilenerek hayatını kaybedenlere, sevenlerine ve ailelerine sabır diledi.

Meclis Başkanı Şentop, “Yaralı çok sayıda anne, bacı ve çocuğumuzun derin acısı her birimizin yüreğini dağlamaya devam ediyor.” sözlerine yer verdi.

Şentop, milletin bundan sonra bir daha böyle acılar yaşamaması için şehirlerin ihyası ve imarında depreme karşı gerekli tüm tedbirleri almaya kararlı olduklarını belirtirken, her zaman için var güçleriyle birlikte hareket ettiklerini belirtti. deprem bölgesindeki yaraları hassasiyetle sarmak.

“Geleceğimizin inşasına her zaman birlikte, omuz omuza öncülük edeceğiz. Hiçbir ayrımcılığa, adaletsizliğe izin vermeden, hayatın her alanında kız çocuklarımızı her zaman en güçlü şekilde cesaretlendirecek ve bu yolculuklarında daima yanlarında olacağız.” Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ilk günden itibaren yurdun ve dünyanın dört bir yanından gelen hanımlarımız isteyerek veya bir görev için tüm güç ve çabalarıyla kardeşlerinin yanındadırlar.Özellikle etkilenen anne, çocuk ve bebekleri. depremin yanında şefkat kanatlarıyla, her ihtiyacını nezaketle düşünen Yorganını sobasını gönderen, dua ile çorap ören ninelerimiz, kardeşine ekmeğini pişiren Anadolu insanımız, sivil toplum gönüllülerimiz, asker, polis, arama ve kurtarma ekipleri, mühendisler, öğretmenler, din görevlileri, sağlık çalışanları, kuaförler, psikologlar ve daha nice kadınlar… Milletimizin sarsılmaz birliği ve kardeşliği, kadınlarımızın zorluklarla baş etme azmi ve inancıdır. biz antlaşmayız.”

anamurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu