Ekonomi

Üçüncü Çeyrek Kazançlarının Açıklanmasından Önce Wedbush Tarafından Micron’un Hisse Senedi Fiyat Tahmininin 170 Dolara Yükseltilmesi

Wedbush analistleri olumlu Outperform notlarını teyit etti ve Micron (MU) hisseleri için fiyat hedeflerini şirketin gelecek haftaki kazanç açıklaması beklentisiyle 130 dolardan 170 dolara yükseltti.

Firmanın analistleri bir raporda, “Bizim bakış açımıza göre, MU ile ilgili temel endişe, tarihsel modellere dayanarak, hisse senedi fiyatının şirketin maddi varlıklarına göre yüksek görünmesidir” dedi.

Wedbush, bellek sektörünün hala piyasa döngülerine tabi olduğunu kabul ediyor, ancak bu yıl boyunca ve muhtemelen 2025’in çoğuna kadar uzanan kalıcı bir arz sıkıntısı öngörüyorlar. Bu kıtlık kısmen NAND flash bellek ve DDR5 bellek teknolojisine yapılan yeni yatırımların sınırlı olmasından kaynaklanırken, Yüksek Bant Genişlikli Bellek (HBM) için daha fazla üretim kapasitesine duyulan ihtiyacın artmasından da etkileniyor.

Analistler, “Bu nedenle, Ortalama Satış Fiyatlarının (ASP’ler), gelirin, kar marjlarının ve Hisse Başına Kazancın (EPS) yükseliş eğilimi göstereceğini ve Serbest Nakit Akışının (FCF) Micron’un mali tablolarına eklenmesiyle şirketin finansal varlıklarının da artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

“Özetle, öngörülebilir gelecekte Micron’un finansal performansı için sürekli bir olumlu gelişme akışı öngörüyoruz ve sektördeki yatırım stratejilerinde gözle görülür bir değişim olana kadar şirketin hisse senedi fiyatının yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyoruz.”

Micron’un hisse senedi fiyatı Salı günü piyasa açılmadan önceki işlemlerde %2,7 oranında yükseldi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu