Haber

Yılmaz; “Gazimize yönelik saldırıyı kınıyoruz”

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, CHP milletvekili aday adayı yemeğinde gazi ve ailesine yönelik saldırıya sert tepki gösterdi.

Bakan Ahmet Eşref Yılmaz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Türk Harbi Malul Gaziler, Şehit Dullar ve Yetimler Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül’ü ziyaret etti.

CHP milletvekili adayı adayının CHP teşkilatlarına ikram ettiği iftar yemeğinde Gazi Ensar Güney ve ailesinin yaşadığı talihsiz olaydan dolayı üzüntülerini dile getiren Önder Ahmet Eşref Yılmaz, “Tabii ki saygı duyanlardan saygı beklenemez. 30 bin insanımızı şehit eden, şehitlerimizle, gazilerimizle kol kola yürüyen, vatan hainlerine, bölücülere karşı mücadele ederek vatan gazisi oldunuz” sorusuna “Siz vatan gazisi oldunuz” demek boynumuzun borcudur. gazi oldu”.

HDP ile yıllardır milletimizin her türlü milli ve manevi değerlerine saldıran, milliyetsiz, cinsiyetsiz, dinsiz ve devletsiz bir nesil inşa etme mücadelesi veren PKK’nın siyasi uzantısı M. Kemal’e alenen düşmandır. Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyet’in, binlerce şehidimizin ve gazimizin sorumlularıdır. Evlenmekten çekinmeyen CHP Erzurum şubesi temsilcilerinin terör gazimiz jandarma uzman çavuş Ensar Güney’e yönelik hain saldırısını şiddetle kınıyor, Türk Harbi Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül’ü tehdit ediyor. Gaziler, Şehit Dullar ve Yetimler Derneği iktidara geliyoruz diyor. Bunları sallayan akılsızları uyarıyoruz. İktidar değil kurtarıcı da olsanız gazilerimize ve bu vatanın gerçek evlatlarına, şehitlerimizin emanetlerine söylenecek bir şer sözle bizi karşınızda bulacaksınız” dedi.

haberhassa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu