Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş gitmek, trafik işaret ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, TEM Otoyolu İzmit Batı-Kandıra kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle karayolunun İstanbul-Ankara yönü 22:00-06:00 saatleri arasında trafiğe kapatılarak sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor.

Ankara Etraf Karayolu Konya-Pozantı kavşakları 1-6. kilometre, Pozantı Kavşağı yönü üst yapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılarak, ulaşım çift yönlü ve diğer yönden kontrollü olarak yapılıyor.

İzmir-Aydın Otoyolunun 89-95. kilometre (Aydın Gişeleri-Çine-Muğla Kavşağı), İzmir-Aydın yönü üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak, çift yönlü diğer şeritten ulaşım sağlanmaktadır. Aydın Kuzey Kavşağı’nın katılım kolu da trafiğe kapatılmış olup, Aydın Güney Kavşağı’ndan karayoluna katılım sağlanabilmektedir.

Konya-Antalya karayolunun Konya-Antalya istikametinde Demirkapı Tünelleri sağ tüpünde bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan devam ediyor.

Zonguldak-Bartın il sınırı-Bartın-Kurucaşile yolunun 29-35. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle ulaşıma ayrılan yolun bir kısmından çift yönlü izin veriliyor.

Ankara-Aksaray yolunun Aksaray şehir geçişinde üst geçitte ortak çalışmalar nedeniyle Aksaray-Ankara istikametinde ulaşım toplayıcı yol ile sağlanıyor.

Aydıncık-Anamur yolunun 33-43. Sarıyar-1, Sarıyar-2, T6, T7 ve T8 tüplerinde yapılan çalışmalar nedeniyle nakliye denetimli olarak gerçekleştiriliyor.

Beşikdüzü-Trabzon yolu 41-43. kilometrelik (Akçaabat-Söğütlü kesimi) refüjde ferforje montaj çalışması nedeniyle, çift yönlü ulaşım tek şeritten denetim altında gerçekleştiriliyor.

Kızıltepe-Nusaybin yolunun 1-2. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli olarak devam ediyor.

15-20. Kangal-Gürün yolu. Kilometrelerce yapılan yüzey kaplama çalışması nedeniyle sürücülerin trafik levha ve işaretlerine uyması önem arz ediyor.

askaleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu