Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,08 artışla 7.874,18 puandan başladı ve oldukça yatay bir açılış yaptı.

Dün önceki dönemlerde yüzde 2,1 oranında yükseliş kaydeden BIST 100, günü 7.868 puandan kapattı. Endeksin dolar bazında 276 dolar bandında hareket ettiği görülüyor. Dün BIST 100’de 89 hisse günü pozitif kazançla kapatırken, 10 hisse de değer kaybetti. Endeksin işlem hacmi 81,8 milyar TL ile toplam hacmin %72’sine denk geldi.

Dün öne çıkan gelişmeler arasında ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Türkiye ziyareti de vardı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’la görüşen Blinken’in Orta Doğu savaşına ilişkin açıklamaları risk iştahını bir ölçüde olumlu etkiledi.

Borsa İstanbul güne yatay başladı. Orman ürünleriVe iletişimŞube açılışta yüzde 1’in üzerinde değer artışıyla öne çıktı. Bankalar, sporVe mineral ürünlergüne kısmi düşüşle başlayan bölümler oldu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında TTRAK, BRYAT, EUREN , %2 ile %4 arasında artışla açılışta en çok yükselen hisseler oldu. İlk dönemlerde yüzde 2 civarında düşüş yaşandı KMPUR, CWENE, YEOTKen çok düşen hisseler oldu.

Borsa İstanbulGenel olarak MARKA, VANGD, AVTURVe BEYLER Hisseleri tavan fiyata ulaşarak güne hızlı başladı. Açılışta taban fiyata düşmek ARZUM’UMVe UFUKEn çok düşenler ise hisseleri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu