Haber

Ferrari takım direktörü Mattia Binotto görevinden istifa etti

Formula 1 kadrolarından Scuderia Ferrari’de 3,5 yıldır ekip yöneticiliği yapan Mattia Binotto vazifesinden istifa etti. Ferrari’den yapılan açıklamada, yeni kadro işverenini belirleme sürecinin devam ettiği ve yeni yılda sonuçlanmasının beklendiği belirtildi.

“Ferrari, 31 Aralık itibarıyla Scuderia Ferrari takımındaki görevinden ayrılacak olan Mattia Binotto’nun istifasını kabul etti” tabirlerinin yer aldığı Ferrari açıklamasında ayrıyeten, Ferrari Üst Yöneticisi (CEO) Benedetto Vigna’nın, “Mattia’ya 28 yılı aşkın süredir Ferrari’ye verdiği büyük katkı ve özellikle de takımı yeniden rekabetçi bir konuma getirdiği için teşekkür etmek istiyorum” görüşlerine yer verildi.

‘FERRARI’DEN HUZURLA AYRILIYORUM’

Binotto ise açıklamasında, “Ferrari ile iş birliğimi bitirmeye karar verdim. 28 yıldır parçası olduğum, çok sevdiğim bir şirketten, belirlenen hedeflere ulaşmak için her türlü çabayı gösterdiğime olan inancın verdiği huzurla ayrılıyorum. Bu karar benim için ne kadar zor olsa da bu zamanda bu adımı atmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Gestione Sportiva’da zorluklarla dolu fakat tıpkı vakitte büyük memnuniyetle dolu bu seyahati benimle paylaşan herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

La Gazzetta dello Sport gazetesi, Binotto’nun yerine en güçlü adayın halihazırda Alfa Romeo-Sauber’in başında bulunan Fransız Frederic Vasseur’un olduğunu yazdı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu