Yaşam

Milyonları Ekrana Kilitlemeyi Başarmış Popüler Yapımlarda Yüksek İhtimalle Gözünüzden Kaçan İlginç Ayrıntılar

Dünya çapında beğenilip hayranlıkla izlenen sinemaların bu kadar tutulmasının bir sebebi var: İzleyicileri hem güldürüp hem düşündüren ayrıntılar! Adeta sinemaların tadı tuzu olan bu detayları görünce bir daha asla sinemaları eskisi üzere izleyemeyeceksiniz! Ayrıntılar için sizleri şöyle alalım… ?

Uyarı: İçeriğin devamı sinemalara dair birçok spoiler içeriyor!

15. Irishman (2019) sinemasının sonlarına gerçek Frank karakteri “Her zaman arkandayım Jimmy!” diyor. Sinemanın en sonunda ise Frank, Jimmy’nin arkasından ateş edip öldürüyor.

14. Angels and Demons (2009) filminde Camerlengo kaçarken arkasında Michelangelo’nun “İlk Günah ve Cennetten Kovuluş” tablosu görülüyor. Olayların özeti niteliğinde!

13. Mission: Impossible Fallout (2018) sinemasında ana berbat karakterin kim olduğu aslında sinemanın başından beri belli!

12. How High (2001) sinemasında gördüğümüz Porkchops O Chunky konservesi aslında bir reklamdır ve Dawn of the Dead (2004) sinemasında de görülür.

11. Yüzüklerin Efendisi: Hükümdarın Dönüşü (2003) sinemasında Gorbag’ın omzunda Minas Tirith’in askerleriyle savaştığını ya da yüzbaşı olarak kendisine geri getirilen ganimetleri gösteren bir Gondorian zırhı vardır.

10. I’m Home Alone (1990) filminde McAllister’lar konutta ne unuttuklarını hatırlamaya çalışırken, baba garajı kapatmayı unuttuğunu söyler. Garajı kapatmayı nitekim unutmuş!

9. Alien’dan (1979) filminde, Ripley’nin bir geminin kendi kendini imha prosedürünü başlattığı sahnede görülen Shakti, Hinduizm’de “kozmik enerji” anlamına gelir.

Ayrıca, Yoni, Hindu tanrıçası Shakti’nin soyut bir temsilidir.

8. Con Air (1997) sinemasında göğsüne gerçek yakıcı bir sıcak jet patlamasından kurtulduktan çabucak sonra Casus Larkin, ısı yüzünden erimiş bir cep telefonuyla arama yaparken görülebilir.

7. Jaws (1975) sinemasında yakalanan birinci köpekbalığı, James Bond sineması Live & Let Die’a bir selam niteliğinde bir plaka görebilirsiniz.

6. Oyuncak Kıssası 4 (2019) sinemasındaki antika mağazasında bir masa oyunu görülüyor.

İsimleri çeşitli Pixar kısa sinemalarına (Lifted, Knick-Knack, Lava, Red’s Dream) ve Pixar’ın kurucu ortağı Edwin Catmull’a gönderme olarak oraya yerleştirilmiş!

5. Palm Springs (2020) sinemasında Sarah, Clifford Johnson isminde bir fizikçiyle irtibata geçiyor. Bu karakter gerçek hayatta da bir bilim insanı ve sinemanın yapımcılarına ‘zaman döngüsü’ kıssasında de birçok katkıda bulunmuş.

4. 2017 üretimi ‘Kong: Skull Island’ sinemasında Marlow karakterinin ceketinde ‘Kertenkele Şirketi’ yamasu var. Bu yamam 1976 imali “Taxi Driver” sinemasındaki Travis karakterine bir göndermedir.

3. 2020 imali “Soul” sinemasında ‘Brang’ reklamı görebilirsiniz. Brang, 2015 imali ‘Inside Out’ sinemasında Riley’in babasının çalıştığı şirkettir.

2. Alacakaranlık filminde Bella ve Edward ilk tanıştığında arkada bulunan baykuş biblosu Edward’ın kanatları üzere duruyor.

1. 1985 imali ‘In the Breakfast Club’ sinemasında, Brian’ın babası sinemanın direktörü John Hughes tarafından canlandırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu