Haber

Şanlıurfa’da çöken binada arama kurtarma çalışmaları sona erdi, cankurtaran bulunamadı

ŞANLIURFA’da depremde ağır hasar gördüğünde üzeri kapatılan ve dün çöken 7 katlı binanın enkazında yürütülen arama kurtarma çalışmaları 9 saat sonra sona erdi. Yapılan çalışmalarda canlıya rastlanmadı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerden biri olan Şanlıurfa’nın Bahçelievler İlçesi’nde, ağır hasarlı olduğu için üzeri kapatılan 7 katlı bina dün saat 15.40 sıralarında büyük bir gürültüyle çöktü. Çevreyi toz bulutu kaplarken, önünden geçen 1 kişi binadan düşen molozlar sonucu yaralandı.

Kurtulanların olma ihtimali üzerine ekipler arama kurtarma çalışması başlattı. Eğitimli köpek ve ısıya duyarlı termal cihazların kullanıldığı çalışmalar 9 saat sonra sona erdi. Çalışmalar sırasında enkaz altında herhangi bir canlıya rastlanmadı. Yıkılan binanın enkazında incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve diğer ilgililer, gruplardan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Binanın enkazı bugün gruplar halinde kaldırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu