Haber

CHP’li vekiller Van’a gelen depremzedeleri ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen illerden Van’a gelen depremzedelerle bir araya geldi.

CHP Van İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Durmaz ve Şaroğlu’nun Van’daki programları kapsamında kente yerleşen depremzedeleri ziyaret ederek, il başkanı Hakan İlvan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldıkları bildirildi.

Açıklamada görüşlerini paylaşan Şaroğlu, depremzedelerin kendilerini yalnız hissetmemeleri için bu tür ziyaretlerin önemli olduğunu belirtti.

Van’da il başkanları ve parti başkanları ile görüşmeye geldiklerini kaydeden Şaroğlu, “Örgüt ziyaretinin ardından afet bölgesinden sevk edilen depremzedelerin ailelerini ziyaret ederek, sorunlarını ve taleplerini dinledik ve kendilerine ilettik. geçmiş olsun dileklerimizle. Dayanışma içinde bu musibetin üstesinden geleceğiz. Bugün birlik beraberlik günüdür.” söz konusu.

CHP Van İl Başkanı İlvan, “İki değerli milletvekilimiz ve yönetimdeki arkadaşlarımızla Aişe Sıddıka Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret ettik. AFAD’dan aldığımız resmi rakamlara göre Van’a gelen depremzede sayısı 18 bin 264, depremzede sayısı ise 18 bin 264. yurtlarda kalanların sayısı ise 3 bin civarında.Milletvekillerimiz depremzedelerle toplantılar yaptı.Bu toplantılar tutanak haline getirilerek genel merkezimize sunulacak” dedi.

kizilirmak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu