Haber

Sel ve su baskını uyarısı! Meteoroloji’den 11 şehre sarı kod alarmı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 ilde sarı kod uyarısı yapıldı. Bu iller arasında Afyonkarahisar, Artvin, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Rize, Trabzon ve Uşak bulunmaktadır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de bu illerde yaşayan vatandaşları uyararak, “Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ediyorum.”

11 İLDE ŞİDDETLİ YAĞMUR BEKLENİYOR

Kavurucu yaz sıcaklarının ardından eylül ayına girerken ülke genelinde şiddetli yağışlar başladı. Birçok şehirde sel ve su baskını yaşanırken; Kırklareli’de 5, İstanbul’da 2 kişi hayatını kaybetti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün 11 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

SARI KOD UYARISI YAPILDI

Meteoroloji’den 11 il için sarı kod uyarısı verildi. Bu iller arasında Afyonkarahisar, Artvin, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Rize, Trabzon, Uşak bulunmaktadır.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN VATANDAŞLARA KRİTİK UYARI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 11 ilde sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. Bakan Özhaseki, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İstanbul ve Kırklareli’de aşırı yağış ve su baskınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, etkilenen tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Genelkurmay Başkanlığımızın internet sitesi Meteoroloji Müdürlüğü, Meteorolojinin Sesi Radyosu, sosyal medya hesapları.Vatandaşlarımızın mobil uygulamalar aracılığıyla verdiğimiz anlık hava durumu bilgilerini dikkate alması esastır.

“OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKATLİ VE ÖNLEMLİ OLUN”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarın akşama kadar yapılan son değerlendirmelere göre; Trabzon’un doğusu, Rize ili genelinde, Artvin’in sahil ilçeleri, Kütahya, Uşak, Balıkesir çevreleri, Manisa’nın kuzeydoğusunda, Bursa’nın güneyi, Çanakkale’nin doğusu, kuzeyde yerel olmak üzere sağanak yağışlar Afyonkarahisar ve Eskisehir civarı. “Olası aksiliklere karşı dikkatli olmanızı ve önlem almanızı rica ediyorum.”

haber-fatih.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu