Haber

Sırrı Sürreyya Önder’den Tanrıkulu’ya destek: O bizim kardeşimiz…

Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Lider, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik sözleri nedeniyle CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında başlattığı soruşturmaya tepki gösterdi.

Önder, Twitter hesabından, “Yıllarca hak mücadelesi verdi. Mazlumların yanında oldu. O bizim kardeşimiz. #Sezgin TanrıkuluYalsızDeğildir” dedi.

Tanrıça ne dedi?

Tanrıkulu, TV100’de yaptığı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni eleştirerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değil. Biz milletvekiliyiz, onları sorguluyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Burası Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 12 Eylül faşist darbesini yapan ordu değil mi? 15 Temmuz’da darbeye kalkışan, köyleri yakan ordu değil mi… Onlarca faili meçhul cinayet. Takip ettiğim vakalar var. Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 15 köylüyü helikopterden atan mı? AİHM kararıyla ortaya çıktı…”

Milletvekilleri olarak eleştirel yaklaşmaları gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Soru soruyoruz, doğru mu diye sorguluyoruz. En azından TSK üzerinden bu tür shaibeleri ortadan kaldırmak için bunu soracağız.

Sezgin Tanrıkulu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Dünkü açıklamalarımın ardından bazı dijital platformlarda hakkımda sert eleştirinin ötesinde açıklama yapan/yazan herkesle kanun önünde tek tek hesaplaşacağım. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu