Ekonomi

Türkiye Kamu-Sen’den memurlar için ek zam talebi

Geylan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu günün kendileri için önemine ve maliyetine dikkat çekti.

“1 Mayıs’ın gerginlik günü olmamasını, daha uzun bir döneme yayılan, tüm çalışanların sorunlarının gündeme getirildiği ve çözüme kavuşturulduğu, adına yakışır bir şenlik havasında kutlanmasını diliyoruz.”Ancak Geylan kelimesini kullanarak, 1 Mayıs’ın bu şekilde tüm çalışanlar için daha anlamlı hale gelebileceğini ve tüm sendikaların temel müştereklerde uzlaşma sağlayabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Seçimleri nedeniyle siyasi parti ve adayların toplumun çeşitli kesimlerine yönelik sözler verdiğine işaret eden Geylan, hükümetin toplumun geniş kesimleri için bazı teşvik, uyum ve zam kararları aldığını kaydetti.

GÜVENLİ BİR İŞ HAYATI İSTİYORUZ

“Asgari ücret, işçi, çiftçi, dar ve sabit gelirli, esnaf, şirket sahipleri ve iş dünyası müjdelenirken, memurlarımız ek zam bekliyor. İstihdamı korumak, geliştirmek ve işsizliği önlemek, güvenli bir iş ortamı oluşturmak için olmazsa olmazdır. gelecek ve huzurlu bir toplum Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde insan onuruna yaraşır bir yaşam, adil bir gelir dağılımı ve güvenli bir çalışma hayatı istiyoruz.”

“VARLIK PAYI VERİLEREK SATIN ALMA GÜCÜ ARTIRILMALIDIR”

Geylan, memurların ek zam ve sosyal yardım payı vererek alım güçlerini artırmalarını, enflasyon farkının oluştuğu ayın prestijiyle ödeme yapılmasını, sözleşmeli ve güvencesiz çalışmanın tamamen kaldırılmasını ve tüm kamu çalışanlarını istihdam etmelerini beklediklerini bildirdi. güvenli ve ekip halinde. yükseltilmesi gerektiğini belirtti.

Geylan, görevlilerin taleplerine ilişkin şunları kaydetti:

“Günün kurallarına göre sosyal yardım, ek ders, vardiya fiyatları, fazla mesai ödemelerinin artırılması, kira, giyecek, yemek yardımı gibi yeni sosyal yardım kalemlerinin oluşturulması, yardımcı hizmetler sınıfında yer alan işçilerin genel müdürlüğe nakledilmesi. hizmet sınıfı, görevde olan kamu çalışanlarının deprem bölgesinde barınması, Memurların muhtaçlıkları başta olmak üzere maddi, sosyal ve manevi destek, Memur maaş sisteminin sadeleştirilmesi, Tüm memurların TCK’ya göre maaş almasının sağlanması. kamu hizmetinin gerektirdiği niteliklere sahip olması, kamuda mülakat uygulamasının bir an önce kaldırılması ve liyakat ilkesinin uygulamaya konulması, Toplu sözleşmeye katılan tüm konfederasyon ve sendika temsilcilerinin atama için imza ve itiraz yetkisi bulunmaktadır. Türkiye’ye transfer olan kamu çalışanlarının eğitim seviyelerine uygun ekiplere gönderilmesi, kamu çalışanlarına yönelik şiddetin sona erdirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, 5444 sayılı Kanun’un revize edilmesi kamu görevlilerinin yetkililerden ivedilikle çözülmesini bekledikleri konuların başında gelmektedir. . “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu