Haber

Türkiye U-17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası’nda 2. olarak A Klasmanına yükseldi.

Salon: Yaşar Sevim

Hakemler: Jacob Jeager Pagh (Danimarka), Karl Johan Pontoppidan (

Türkiye: Betül Yılmaz, Hiranur Öztürk, Ela Hüzmeli, Viyan Asmin Avras, Buğu Sönmez, Hande Muhçu, Story Nature Harmancı, Havin Bozkurt, Buket Seven, Nurcan Ortanç, Azra Öztürk, Helin Su Karagözlü, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç, Zehra Karadavut , İlayda Yüksel, Sümeyye Durdu, Ceren Çelik

Avusturya: Jobst, Baljak, Barnjak, Egger, Röthig, Neunteufel, Polansszky, Kostovski, Paul, Plavotic, Csoka, Chroust, Arnold, Janko, Preiss, Egbaimo

İlk yarı: 13-18

17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası 2. klasman finalinde Türkiye, Avusturya’ya 34-29 yenildi.

Milli takım 2. sırada bitirmesine rağmen Avrupa Hentbol Federasyonu kararıyla A klasmanına yükseldi.

Turnuvayı birinci bitiren Avusturya ve Finlandiya ile Finlandiya, A Sınıfına yükselen diğer gruplar oldu.

17 Yaş Altı Türkiye Milli Takımı, iki yıl sonra düzenlenecek olan A Klas 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen törenle kazanan takımlara kupa ve madalyaları verildi.

“İnşallah bundan sonraki turnuvaları da şampiyon bitireceğiz”

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, “B Klasmanı Avrupa Şampiyonası’nda 2. olarak A Klasmanında olmayı hak ettik” dedi. söz konusu.

Milli takımın organizasyonun ilk gününden son balosuna kadar büyük bir kararlılıkla mücadele ettiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

“Bu, yıllardır beklediğimiz çok değerli bir başarı. 17 yaş altı milli takımımız aslında bizim proje takımımız. Biz bu başarıyı onlar 19 yaşındayken hedefliyorduk. Bize bu başarıyı erken verdiler. Son maçı kaybettik ama şampiyon olamadık ama sporda kaybettiklerimiz bunlar.Kaybettiklerimizden ders çıkaracağız.Önümüzdeki turnuvalarda inşallah.Şampiyon olarak bitireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu