Ekonomi

Vodafone Türkiye’nin 3. çeyrek hizmet geliri 13 milyar TL oldu

Vodafone Türkiye’nin Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan 3. çeyrekte hizmet gelirleri 13 milyar TL olarak gerçekleşti.

Vodafone Türkiye, 2023-24 mali yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan 3. çeyrekteki hizmet gelirleri 13 milyar TL olarak gerçekleşti. Buna göre Vodafone Türkiye’nin bu dönemde mobil abone sayısı 24,9 milyon, M2M (Makineler Arası İletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 29,1 milyon oldu. Faturalı abone sayısı ise toplam tabanın yüzde 78’ini oluşturarak 19,4 milyona ulaştı. Genişbant teknolojilerinde hizmet kalitesini her geçen gün artıran Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı 1,4 milyona ulaştı.

‘Dijital müşteri’ sayısı 17,5 milyona ulaştı

Vodafone Yandım ve Online Self Servis gibi dijital kanalları kullanan aylık aktif müşteri sayısı 17,5 milyona ulaştı. Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerin aylık toplam etkileşimi 390 milyon oldu.

Veri kullanımında yüzde 18,7 artış

Vodafone Türkiye müşterilerinin toplam taşınabilir data kullanımı 2023-24 mali yılının 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,7 artarak 1.227 petabayta ulaştı.

Şirketin Vodafone Yandım taşınabilir uygulaması üzerinden hayata geçirdiği Her Şey Yandım online alışveriş platformunun ziyaret sayısı 178 milyona ulaştı. Vodafone’un yeni nesil mobil finans çözümü Vodafone Pay ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı 5,1 milyona ulaştı. Şirketin 1.000’e yakın farklı işlemi gerçekleştirebilen kişisel dijital asistanı TOBi’nin aylık tekil kullanıcı sayısı 9 milyona, aylık sohbet sayısı ise 30 milyona yükseldi.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2023-24 mali yılının üçüncü çeyrek performansını şöyle değerlendirdi:

“Vodafone Türkiye olarak başarılı bir dönemi daha geride bıraktık. Buna göre Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan 3. çeyrekte hizmet gelirlerimiz 13 milyar TL olarak gerçekleşti. Ayrıca müşterilerimize en iyi dijital deneyimi sunmaya devam ettik. Dijital kanallarımızı kullanan aylık aktif müşteri sayımız 17,5 milyona ulaştı. Müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmaya ve ülkemizin dijital hedeflerine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu