Haber

Giyim bankası depremzedelerin hizmetinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde depremzedeler için kurduğu kıyafet bankası hizmet vermeye başladı. Depremzedelerin giysi ve ayakkabıdan oluşan giyim ihtiyaçları mağazadan karşılanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgelerinden Antalya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde kurulan ve 2 mağazadan oluşan Konfeksiyon Bankası hizmet vermeye başladı. Zelzele bölgesinden Antalya’ya gelen afetzedelerin giyim ihtiyaçlarını karşılamak için Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iki büyük mağaza hızla hazırlanarak hazır giyim haline getirildi.

TÜM GİYİM GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYIN

Giyim mağazalarında monttan kabana, iç çamaşırından eldivene, ayakkabıdan bebek kıyafetine kadar yaş ve eser setlerine göre ayrıştırılarak raflara yerleştirildi. Depremzedelerin giyim listeleri görevliler tarafından anlık olarak verilmektedir. Ayrıca depremzedeler için bekleme çadırı kurularak sıcak çay ikramı yapılıyor.

DOĞU GARAJINA GİYİM BAĞIŞI

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hayırseverlerin ellerinde bulunan kıyafet bağışlarını Doğu Garaj Konfeksiyon Mağazası’na bağışlayabileceklerini söyledi.

CAM PİRAMİTTE TEMEL İHTİYAÇLAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cam Piramit Afet Yardım Toplama Merkezi’nde Antalya’ya ulaşan depremzedelerin ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor. Gönüllü vatandaşların yardımıyla toplanan temel ihtiyaç malzemeleri, depremzedelerin ihtiyaçlarına göre belirleniyor. Özenle hazırlanıp paketlenen ihtiyaç malzemeleri bekletilmeden depremzedelere ulaştırılıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

paluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu